منوی دسته بندی

آب بندی نمای ساختمان با طناب

آب بندی نمای ساختمان - پیچ رولپلاک نما - شستشوی نما با طناب - نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان - شماره تماس: 09124652126 - 09197921711

ما در این مطلب به مبحث آب بندی نمای ساختمان می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

آب بندی نمای ساختمان توسط نانو و چسب

آب بندی نما توسط طناب و بدون استفاده از داربست و با استفاده از مواد نانو و مواد چسبی برای پر نمودن درز های نمای سنگی ساختمان، شیشه های کامپوزیتی که هر کدام به عللی آب و رطوبت را به درون رد می کنند انجام می شود، در واقع اشکال آببندی نما را پیدا می کنیم و آن را به شکل دائم رفع می نمائیم.

راه حل های آب بندی نمای ساختمان جهت پیشگیری از نشتی آب

نشتی آب از نمای ساختمان می‌تواند سبب صدمه های جدی شود، از قبیل خسارت به ساختمان، کم شدن عمر مفید و نفوذ رطوبت به درون ساختمان. برای پیشگیری از این مشکل، آب بندی نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد. در این مقاله، به بررسی راه حل های گوناگون آب بندی نمای ساختمان و پیشگیری از نشتی آب در آن خواهیم پرداخت.

۱. استفاده کردن از لایه‌های محافظ:

نصب لایه‌های محافظ مناسب بر روی نمای ساختمان، از قبیل استفاده کردن از ممبران آب بندی، ورق‌های روکشی و مواد افزودنی ضدآب می‌تواند از نفوذ کردن آب پیشگیری نماید. این لایه‌ها می بایست به طور صحیح نصب و اجرا گردند تا نشتی آب را رفع کنند.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

۲. تراکم و جوشکاری درست:

در صورت استفاده کردن از ورق‌های ضدآب و ممبران، تراکم و جوشکاری درست این لایه‌ها اهمیت زیادی دارد. جوشکاری نامناسب و نقطه های ضعف در تراکم لایه‌ها می‌تواند باعث نشتی آب شود. بر همین اساس، حتماً اجرای درست و دقیق این مرحله ها را به یک تکنسین متخصص و باتجربه بسپارید.

۳. نصب صحیح اتصالات:

اتصالات نمای ساختمان نقطه های ضعفی می باشند که امکان دارد سبب نشتی آب شوند. در نصب اتصالات، استفاده کردن از مواد ضدآب و چسب‌های مخصوص آب بندی اهملت زیادی دارد. مطمئن شوید که اتصالات به طور صحیح نصب شده و هیچ شکافی برای نفوذ آب نمانده باشد.

۴. برطرف کردن نقطه های ضعف و تعمیرات:

در صورت شناسایی نقطه های ضعف در نمای ساختمان که می‌تواند سبب نشتی آب شود، می بایست سریعا اقدام به تعمیرات موردنیاز کنید. این تعمیرات شامل ترمیم ترک‌ها، پر نمودن شکاف‌ها، جایگزین کردن مواد آب بندی صدمه دیده و هر نوع ترمیمات دیگر می باشد.

۵. مراقبت و نگهداری مرتب:

مراقبت و نگهداری مرتب از آب بندی نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد. چک نمائید که هیچ نشتی آبی وجود نداشته باشد و هر نوع صدمه را سریعا تعمیر نمائید. همینطور، دریچه‌ها، درها و بقیه نقاط ورودی آب را به صورت مرتب چک نموده و در صورت لزوم، مجددا نصب یا تعمیر کنید.

آب بندی نمای ساختمان سبب پیشگیری از نشتی آب و حفظ سلامتی و عمر مفید ساختمان می گردد. با اجرای راه حل هایی مثل استفاده از لایه‌های محافظ، تراکم و جوشکاری درست، نصب صحیح اتصالات، برطرف کردن نقطه های ضعف و مراقبت و نگهداری مرتب، می‌توانید از نشتی آب در نمای ساختمان پیشگیری نمائید. همینطور، پیشنهاد می‌شود تا با مهندسان و متخصصان مشاور مربوطه مشورت نموده تا راه حل های مناسب با توجه به وضعیت و نیازهای ساختمان خود را دریافت نمائید.

آب بندی نمای ساختمان - پیچ رولپلاک نما - شستشوی نما با طناب - نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان - شماره تماس: 09124652126 - 09197921711

آب بندی نمای ساختمان توسط طناب

آب بندی و عایق بندی نما یکی از ملزومات ساختمان بر اساس زیاد شدن قیمت انرژی و هزینه های گرمایشی و سرمایشی می باشد، می بایست عایق بندی دیواره ها و منافذ نمای ساختمان با مواد و شیوه های گوناگون به صورت کامل پوشانده شود تا اتلاف انرژی به کمترین مقدار ممکن برسد.

بیشتر بخوانید: جوشکاری در ارتفاع

گاهی افزون بر منافذ نانو متری و ریز می بینید که به مرور زمان تعدادی از درز ها و یا چسب های سنگ نما خاصیت خود را از دست داده اند، در این صورت نماکاران شرکت آرین ایراتا با استفاده کردن از دسترسی راپل اقدام به درزکشی نما و آب بندی نما توسط مواد چسبی و سیمانی می نمایند، این کار آب بندی و عایق بندی نمای ساختمان بدون استفاده از داربست با هزینه و قیمت مناسب آب بندی نما انجام می گیرد و فقط کافی می باشد که عکس محل مدنظر را ارسال نمائید.

همینطور در بخش های نمای پشتی ساختمان ها که امکان دارد نمای سیمانی و محافظ کار نشده باشد و در همان شکل سفال باقی مانده باشد و این اتفاق با گذشت زمان می تواند رطوبت و آب را جذب نموده و به خانه وارد نماید. برای پیشگیری از نفوذ رطوبت و آب از نما به درون خانه نیاز میباشد تا با شیوه های چسبی و یا مواد نانو از آن پیشگیری نمود.

رزین آب بند سنگ

رزین یک خمیر پر کننده یا ماستیک می باشد که برای پوشاندن شکستگی ها، ترک ها و جهت آب بند نمودن نمای سنگی استفاده می شود. این ماده ویژه دارای هاردنر و نسبت ترکیب معینی می باشد که می بایست به وسیله استادکار نما ترکیب و استفاده گردد تا از کارایی لازم جهت آببندی نمای سنگی را برخوردار باشد.

عایق بندی نمای ساختمان با استفاده از مواد نانو

شیوه چسبی و شیوه سیمانی جهت بستن درز های نما یک شیوه محدود جهت پیشگیری از نفوذ آب و رطوبت در یک مساحت محدود است ولی در صورتی که نمای ساختمان تان دچار اشکال شده و نمی دانید منبا رطوبت در کجای نما می باشد، در این صورت می بایست عایق بندی و آب بندی گسترده توسط مواد نانو انجام گیرد.

مواد نانو به علت خاصیت آب گریز و ضخامت میکرونی که دارند، در صورت اجرا کردن نانو نما توسط یک نماکار متخصص می تواند از نفوذ آب به درون پیشگیری نموده و کمک شایانی جهت حفظ انرژی ساختمان خواهد شد.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب , برش کاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *