منوی دسته بندی

اجرای رنگ نما با طناب

اجرای رنگ نما با طناب - رنگ آمیزی نما - شستشوی نما با طناب - تعویض شیشه نمای ساختمان - کار در ارتفاع - شماره تماس: 09124652126

ما در این مطلب به مبحث اجرای رنگ نما با طناب می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

رنگ آمیزی نما و نقاشی نمای خارجی ساختمان

اگر می خواهید برای اجرای نقاشی نمای ساختمان اقدام نمائید اول می بایست به پرسش زیر پاسخ بدهید که علت ضعف امروزه نمای ساختمان چه می باشد که احتیاج به ترمیم دارد؟

امکان دارد ضعف ایجاد شده در نمای ساختمان در مشکلات فنی ریشه داشته باشد، مثل نشست کردن ساختمان که باعث ترک در نمای ساختمان خواهد شد، در این حالت باید به مشاوران فنی مراجعه نمائید.

ولی اگر پاسخ به این پرسش فقط احتیاج به ترمیم رنگ نما به علت گذشتن زمان و کاهش کیفیت رنگ قبلی است، همراه ما باشید تا با دریافت اطلاعاتی درباره ی موارد زیر قادر باشید یک رنگ آمیزی نمای بی نقصی را اجرا کنید.

بیشتر بخوانید: پیچ رولپلاک نما با طناب

 • روش دسترسی داشتن به نمای ساختمان به جهت اجرای رنگ آمیزی نما
 • ویژگی یک رنگ خوب برای نمای ساختمان
 • نقاشی برای سطوح گوناگون
 • اصولی اجرا کردن رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • مرور کردن بر ابزار انجام کار رنگ آمیزی نما
 • نقاشی نمای شیروانی
 • کاربرد رنگ نانو در رنگ آمیزی نما چیست

نقاشی نمای ساختمان با داربست یا بدون داربست

پیش از هر کاری می بایست در باره ی روش انجام نقاشی نما و روش دسترسی به نمای ساختمان تان تصمیم بگیرید، این موضوع به طور کامل به معماری نمای ساختمان تان بستگی خواهد داشت.

 معیار های دیگری که می بایست برای انتخاب شیوه ی کار در نظر داشته باشید ایمنی، سرعت پیشرفت کار، حفظ جلوه نما در طی مدت زمان انجام و کیفیت نهایی کار است.

در موضوعات گفته شده کار با طناب نسبت به سایر راه های دسترسی به ارتفاع خصوصا کار با داربست بهتر است و می توانید به نتیجه ای که می خواهید توسط کار با طناب برسید با این شرط که بر اساس سبک نما، دسترسی به همه ی نقاط نما برایتان ممکن باشد

اگر اینطور نبود برای انجام  نقاشی نمای ساختمان در پروژه هایی که ارتفاع کمی دارند استفاده کردن از داربست و برای پروژه هایی که مرتفع هستند استفاده کردن از کلایمر توصیه می شود .

ویژگی های یک رنگ که برای نمای ساختمان مناسب باشد چیست

از انواع گوناگون رنگ های روغنی براق و مات، پلاستک، مولتی کالر، آکریلیک، پتینه و بلکا، رنگی که برای رنگ آمیزی نمای ساختمان استفاده می شود باید این خصوصیات را داشته باشد:

 • مقاومت و ماندگاری بالا در مقابل وضعیت جوی
 • دوام در مقابل نور خورشید
 • امکان شست و شو
 • مقاوم بودن در مقابل جذب گرد و غبار
 • اشتعال پذیر نبودن

و از همه مهم تر ویژگی الاستیک بالا برای تحمل تنش هایی که از انبساط و انقباض سطح و نشست ساختمان نشات گرفته باشد تا دراین وضعیت اجازه نمایش داده شدن ترک روی سطح را ندهد .

نتیجه گیری از معیار های بیان شده و مقایسه کردن رنگ ها این شد که انتخاب رنگ های آکریلیک استاندارد برای پوشاندن سطوح سیمانی و آجری و استفاده کردن از رنگ های روغنی برای پوشاندن سطوح فلزی و برای نقاشی نمای ساختمان مناسب است .

طیف رنگ بندی این رنگ ها خیلی زیاد است و با ساختن کامپیوتری آنها برای تمایز رنگ ها در مراحل گوناگون انجام رنگ آمیزی نما نگرانی وجود ندارد .

انجام رنگ آمیزی نما برای یک نمای با کیفیت بالا

اصول انجام رنگ نمای ساختمان برای سطوح گوناگون تقریبا یکی است و تفاوت خیلی کمی میان رنگ نمای فلزی مثل سقف شیروانی و نمای سیمانی وجود دارد که در انتها به آن می پردازیم .

مرحله ابتدایی: شستن سطحی و پوسته کنی نمای ساختمان توسط دستگاه واترجت به منظور آماده سازی نما برای زیر سازی، در این مرحله می بایست سطح را از گرد و غبار، شوره و پوسته و سایر آلودگی ها پاک کنید.

بیشتر بخوانید: شستشوی نمای شیشه ای

مرحله دوم – ایجاد محدوده کارگاهی : ساخت بتونه و رنگ، شستن قلم و سایر ابزار انجام رنگ نما باعث عدم وجود نظم در ساختمان و حتی منتقل شدن این مواد به سایر نقاط ساختمان خواهد شد، به همین منظور نیاز است محدوده ای برای ساختن بتونه ، رنگ و  شستن ابزار در پشت بام ساختمان ایجاد شود که با محدود ساختن عملیات اجرایی در آن محیط ، از آلودگی سایر نقاط ساختمان پیشگیری شود .

مرحله سوم : ترک های نما و مکان های غیر هم سطح را با بتونه پر می کنند

مرحله چهارم – انجام زیرسازی با پرایمر : انجام پرایمر برای پوشاندن ترک های مویی سطح و همینطور به وجود آوردن لایه ای برای به وجود آوردن چسبندگی زیاد میان لایه ی رنگ و سطح برای افزایش یافتن عمر رنگ نما است . برای سطوح فلزی پیش از رنگ‌ آمیزی حتما می بایست ضدزنگ مورد استفاده قرار گیرد.

مرحله پنجم : پوشش دادن سطوحی که نمی خواهیم آنها را رنگ آمیزی کنیم( دقت کنید پیش از نقاشی، کف حیاط و شیشه‌ ها را به‌ طور کامل بپوشانید. رنگی که جهت نقاشی سطوح بیرونی مورد استفاده می‌ گیرد مقاوم می باشد و به‌ سادگی پاک نخواهد شد)

مرحله ششم : انجام رنگ آمیزی بر روی نما به میزان لایه ای که نیاز است با قلم مو، پیسوله، غلطک و یا دستگاه ایرلس.

در طی مدت انجام پروژه ی نقاشی نما، باید محدوده اطراف ساختمان به منظور عدم تردد افراد و وسایل نقلیه مشخص و نشانه گذاری شود.

نقاشی نمای شیروانی

مدت زمانی است که استفاده کردن از ورق های گالوانیزه تحت عنوان سقف شیروانی جای خودش را به استفاده از سفال داده ولی هنوز هم این نوع نما در جاهای پر بارش مورد استفاده قرار می گیرد، به منظور نقاشی نمای شیروانی پیش از انجام نقاشی بر روی سطح، باید از واش پرایمر استفاده نمود.

این ماده که دارای زینک کرومات یا فسفریک اسید است با به وجود آوردن لایه ای  روی سطح شبب مقاومت در مقابل خوردگی و زنگ زدگی می شود و همینطور باعث چسبندگی بهتر میان رنگ نهایی و سطح فلز خواهد شد.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *