منوی دسته بندی

بستن درز انقطاع بین دو ساختمان با طناب بدون داربست

ما در این مطلب به مبحث بستن درز انقطاع بین دو ساختمان با طناب بدون داربست می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

بستن درز انقطاع ساختمان

بستن درز انقطاع به مجموعه اعمال و اقداماتی  گفته می شود که سبب بسته شدن فاصله های میان دو ساختمان از همدیگر می شود.

خدمات پوشاندن درز انقطاع در حال حاضر یکی از پر تقاضا ترین درخواست هایی است که جروزه دغدغه های مالکان و ساختمان سازان است.

در حقیقت درز انقطاع بین دو ساختمانی که در کنار یکدیگر وجود دارند به وجود می آید. و این فاصله برای محافظت ساختمان ها در زمان وقوع زلزله و افتادن وزن ساختمان ها روی همدیگر به وجود می آید.

همان گونه که میدانید با زیاد شدن ارتفاع ساختمان ها فاصله میان دو ساختمان یعنی درز و انقطاع افزایش می یابد. و میبایست حتما این فاصله توسط ابزار های محکم و مناسبی پوشانده شود.

به طور معمول در اغلب مواقع بستن درز انقطاع میان دو ساختمان و پوشاندن آنها با ابزار محکمی مانند ورق گالوانیزه پوشش داده شده و بسته می گردد که از مزاحمت پرندگان و بقیه موارد بسیار پیشگیری می شود.

فاصله میان دو ساختمان از زیبایی ساختمان شما می کاهد و به نوعی به شکل بدی نمایش داده می شود که بهترین پیشنهاد این می باشد که با ورق های گالوانیزه رنگی این فاصله پوشانده شود.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

پوشاندن درز انقطاع توسط طناب

در چندین سال گذشته یکی از علت هایی که به طور معمول در اغلب ساختمان ها پوشاندن درز انقاع انجام نمی گرفت مشکلات بستن داربست بود که هزینه های انجام کار را چندین برابر زیاد کرده بود.

ولی خوشبخانه در حال حاضر دیگر احتیاجی به بستن داربست برای انجام کارهای جزئی یا تعمیرات نمای ساختمان نمیباشد و با خیال آسوده هر تعمیراتی را با پایین ترین هزینه در نمای ساختمان خود قادر هستید اجرا کنید.

چون امروزه به علت وجود شیوه مدرن و پیشرفته ای مثل کار در ارتفاع با طناب یا راپل تمام خدمات نما به سادگی و با کمترین هزینه و همینطور در کمترین زمان ممکن بدون معطلی انجام می گیرد.

پوشاندن درز انقطاع ساختمان توسط طناب یکی از تازه ترین و مدرن ترین شیوه هایی است که در حال اجرا و انجام است.

بستن درز و انقطاع میان دو ساختمان توسط طناب دارای مرحله های مشخصی است که می بایست به شکل کاملا مرحله به مرحله و با دقت اجرا شود.

مرحله های لازم برای پوشاندن درز انقطاع توسط طناب شامل مرحله های زیر می باشد که از اهمیت خیلی زیادی دارند.

  • در مرحله ابتدایی گارگاه و جایگاه مناسبی جهت بستن طناب های راپل کاری انتخاب می شود.
  • بعد در مرحله دوم برای بستن درز و انقطاع ساختمان اول فاصله ای که میان دو ساختمان وجود دارد می بایست اندازه گیری شود.
  • در مرحله سوم در صورتی که احتیاج به پر نمودن فاصله ها با یونولیت وجود داشت پر شود.
  • و در مرحله نهایی تمام فاصله ها با ورق های گالوانیزه با استفاده کردن از پیچ و رولپلاک به نمای ساختمان متصل شود.

بستن درز - رنگ آمیزی نما - جوشکاری و برش کاری - آب بندی و اجرای نانو - پیچ رولپلاک نما - شماره تماس: 09197921711 - 09124652126

بیشتر بخوانید: جوشکاری در ارتفاع

علت های پوشاندن درز انقطاع ساختمان

برای پوشاندن درز و انقطاع ساختمان علت های خیلی گوناگونی وجود دارد که در این بند از متن به معرفی چند علت موجه می پردازیم.

یکی از مهم ترین علت هایی که سبب تقاضای خیلی زیاد درز و انقطاع شده است این است که برای ساختمان های تازه ساخت در صورتی که فاصله میان دو ساختمان پوشش داده نشود پایان کار تعقل نمی گیرد.

علت مهم بعدی این می باشد که بستن فاصله میان دو ساختمان باعث انسداد مسیر پرندگان به میان ساختمان می شود. بنابراین حتما برای پیشگیری از ورود حیوانات گوناگون و پیشگیری از ایجاد مزاحمت ساکنان انجام می شود.

یکی از نکته های مهمی که می بایست به آن توجه شود این می باشد که برای پوشاندن درز و انقطاع تنها  از یونولیت استفاده نشود چون یونولیت ها با گذر زمان بر اثر عوامل محیطی از بین خواهد رفت و از بین درزها خارج خواهد شد در نتیجه تنها هزینه اضافه در بر خواهد داشت.

استفاده کردن از یونولیت تنها برای زیاد شدن کیفیت کاری توصیه می شود و حتما فاصله های میان دو ساختمان می بایست با ورق گالوانیزه پوشیده شود.

علت های بستن درز انقطاع توسط ورق گاوانیزه

امروزه در شرایط کنونی بهترین مصالحی که برای پوشاندن درز انقطاع استفاده شده و توصیه می شود ورقه هایی می باشند که جنس آنها از گالوانیزه می باشد. ورقه های گاوانیزه به دو سمت ساختمان با استفاده کردن از پیچ و رولپلاک در میان دو ساختمان با استفاده کردن از دسترسی طناب نصب می گردند.

این موارد از مهم ترین علت های محبوبیت و استفاده زیاد ورق های گالوانیزه برای بستن درز و انقطاع نمای ساختمان است.

  • این ورقه ها ماندگاری خیلی زیادی دارند و کاملا مقاوم می باشند و ویژگی خم شدن دارند و خیلی کاربردی هستند.
  • سبک و کم وزن می باشند و کار با آن خیلی راحت می باشد.
  • این ورقه ها افزون بر سبک بودن ضد زنگ هستند و در مقابل وضعیت محیطی دچار زنگ زدگی نمی شود.
  • در مقابل فرسایش و دما و پوسیدگی استحکام و بازدهی خیلی بالایی دارند.

در صورتی که دو ســـاختمان با یکدیگر برابر نباشد می توانیــم این ورقه هارا خم نموده و بعد با پیچ رولپلاک نصب و متصل نمائیم.

نصب ورقه های گالوانیزه حتما می بایست مستحکم و به صورت کاملا ایمن باشد تا باد های شدید باعث حرکت آن نشود و سروصدا ایجاد نکند.

حتما توجه داشته باشید که ورق های گالوانیزه به پیچ و رولپلاک به طور صحیح بسته و محکم باشند تا از خطر سقوط ورق ها از نمای ساختمان پیشگیری شود.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب , برش کاری  – نماشویی – جوشکاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *