منوی دسته بندی

تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع - پیچ رولپلاک نما- نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان -شستشوی نما - نماشویی - شماره تماس: 09197921711

ما در این مطلب به مبحث تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب برای کار در ارتفاع می تواند به محافظت از کارکنان شما در صورت سقوط کمک کند. در آرین ایرانا ، ما می‌خواهیم به کارکنان شما کمک کنیم تا تجهیزات مناسب را برای کار کردن در سطح بالا فراهم کنیم. به همین دلیل است که ما طیف گسترده ای از تجهیزات حفاظت از سقوط را ارائه می دهیم، از جمله:

این امر راه را برای درک انواع کارها در سیستم ارتفاعی هموار می کند و در زیر به شرح آن می پردازد: سیستم های کار در ارتفاع را می توان بر اساس بالابر انسان و مصالح طبقه بندی کرد، این مقاله به انسان محدود می شود.

بیشتر بخوانید: شستشوی نما بدون استفاده از داربست

 

 • داربست – متعارف ترین و پر استفاده ترین سیستم.
 • گهواره ها
 • رونق
 • قیچی بالابر و
 • سیستم های دسترسی طناب صنعتی
 • سیستم حفاظت از سقوط یک سیستم ثانویه
 • سیستم سقوط گیر یک سیستم ثانویه

صرف نظر از هر سیستم دسترسی به ارتفاع، کارگر باید تمام تجهیزات حفاظتی شخصی PPE را که در زیر به عنوان حداقل نیاز ذکر شده است، بپوشد و بسته به خطر و چالشی که برای کاهش آن لازم است، هر دنده دیگری را اضافه کند.

 • مهار
 • طناب ها
 • کلاه کاسکت
 • ژاکت های انعکاسی
 • عینک و
 • کفش ایمنی
 • دستکش

مهارها

یک مهار کامل بدن شامل تسمه هایی در سرتاسر سینه، دور پاها و روی شانه ها است. در صورت سقوط، مهار با توزیع نیروی ضربه در ناحیه بیشتری از بدن شما از شما محافظت می کند.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

طناب ها

طناب ها از خطوط منعطف تار یا طناب مصنوعی یا سیمی ساخته شده اند و به طور خاص برای محکم کردن یک مهار کامل بدن به طناب نجات یا لنگر طراحی شده اند. هنگام استفاده از بند، مطمئن شوید که آن را تا حد امکان کوتاه نگه دارید تا به کاهش فاصله ای که می توانید سقوط کنید کمک کنید.

استانداردهای کیفیت طناب برای کار در ارتفاع

طناب های الیافی ساخت بشر برای کار در ارتفاع استفاده می شوند و باید از استانداردهای کیفیت طناب استرالیایی در مشخصات ساخت و عملکرد خود پیروی کنند.

در حالی که تنها تفاوت قابل مشاهده ممکن است رنگ باشد، طناب‌های ایمنی ارتفاع با طناب‌های کوهنوردی قابل تعویض نیستند زیرا به جای پویا بودن، ایستا هستند.

طناب‌های کوهنوردی الاستیک هستند و به دلیل خطر سقوط، خاصیت ضربه‌گیر دارند، در حالی که طناب‌های استاتیک سفت و سخت هستند و در حین استفاده، کشیده یا «بانگ» نمی‌شوند.

یک شیشه‌شوی که روی انتهای یک طناب پویا کار می‌کند، مانند یویو به بالا و پایین می‌پرد. استفاده از طناب استاتیک به این معنی است که کارگران می توانند بدون طناب به حالت معلق آویزان شوند.

ویژگی های ساخت:

در حالی که هیچ الزامی برای حداقل طول وجود ندارد، طبق استانداردهای ایران، طناب های استاتیک دارای قطرهای تعیین شده هستند و هیچ الزامات رنگ مشخصی وجود ندارد.

قطر طناب‌های استاتیک باید بین 11 تا 16 میلی‌متر باشد و در هر طرف 5 درصد تحمل داشته باشد.

علاوه بر این، طول در واحد جرم مورد نیاز است، با یک طناب با قطر 11 میلی متر که حداقل به 10.5 متر در کیلوگرم نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: پیچ و رولپلاک نما

استحکام – قدرت:

استفاده یک طناب استاتیک، نیروی مقاوم آن است که با دو روش محاسبه می شود.

“اول، یک گره منفرد روی دست می زنیم و بعد طناب در معرض نیروی کمتر از 14.7 کیلونیوتون (kN) قرار میزاریم. طناب حتما سه دقیقه بدون شکستگی نگه داشت.

روش دوم آزمایش توانایی آخر است که حتما از 29.4 کیلونیوتن است.

در حالی که ضریب سقوط مرتبط نیست، طناب های استاتیک باید با استفاده از ضریب ایمنی هشت، نیروی شکستی معادل طناب تحمل بار 375 کیلوگرم داشته باشند.

سایر ویژگی های عملکرد:

استانداردها همچنین الزامات مربوط به شاخص مقاومت ضربه را مشخص می کند که در آن طناب باید بتواند دو ضربه تجویز شده متوالی را بدون شکستن، ازدیاد طول و ثبات رنگ طناب های فیبر استاتیک تحمل کند.

استحکام ضربه توانایی طناب برای تحمل بار وارده ناگهانی بدون شکستگی را اندازه گیری می کند.

ازدیاد طول، ظرفیت امتداد طناب تحت بار است.

غلاف لایه بیرونی یک طناب است که اگر به درستی ساخته نشود، می تواند از هسته جدا شود، در نتیجه تغییر شکل داده و دسته بندی شده، سایش روی طناب و احتمال گیرکردن آن در دستگاه های لنگر افزایش می یابد.

طناب گرفتن

دستگاه های طناب گیر برای حرکت در امتداد یک سیستم طناب طراحی شده اند تا در صورت سقوط روی آن قفل شوند. هر طناب مورد استفاده در طناب گیر باید قطر مناسبی داشته باشد و باید طوری نصب شود که قسمت بالای دستگاه به سمت لنگر باشد.

بیشتر بخوانید: کار با طناب در ارتفاع

کارابین

کارابین نوعی گیره است که برای اتصال اجزای مختلف سیستم حفاظت شخصی از سقوط استفاده می شود. به منظور برآورده کردن الزامات، یک کارابین باید دارای دروازه‌هایی باشد که خود بسته شونده و خود قفل شوند و دارای مقاومت شکستگی است.

سیستم های لایف لاین

سیستم های لایف لاین شامل طولی از سیم طناب فیبر یا فولادی است که به یک نقطه لنگر مستقل متصل است. در بیشتر موارد، یک سیستم لایف لاین همراه با یک دستگاه مهار سقوط مانند طناب گیر استفاده می شود.

سیستم های نردبانی

سیستم های نردبانی برای کارگرانی که از نردبان ثابت روی تیرها، برج ها یا مخازن بالا می روند، حفاظت از سقوط مداوم را فراهم می کند. این نوع تجهیزات حفاظت از سقوط به طور خاص برای اتصال کاربر به سیستم به منظور جلوگیری از سقوط از ارتفاع طراحی شده است.

لنگرها

یک لنگر (آنچه که یک طناب یا طناب نجات به آن متصل است) معمولاً از یک تسمه باربری یا یک تسمه پیچیده شده در اطراف یک عنصر ساختاری قابل توجه در یک ساختمان تشکیل شده است. لنگرها را می توان برای اتصال دائم یا موقت به سازه تولید کرد.

سیستم های گاردریل

سیستم‌های حفاظ برای ارائه راه‌حل‌های ساده و آسان برای محافظت از سقوط در پشت بام‌ها، نیم‌ساخت‌ها، پله‌ها و سکوهای دسترسی عالی هستند. سیستم های گاردریل هم در سیستم های نرده ایمن ایستاده و هم در تاسیسات دائمی موجود هستند.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *