دسترسی به وسیله طناب در نما یک فرآیند شناخته شده جهت ممکن شدن انجام وظایف در موقعیت‌هایی که دسترسی سختی دارند مثل نمای ساختمان می باشد. دسترسی توسط طناب را بعضی اوقات سنگ نوردی صنعتی می گویند. به طور معمول آن ها برای کار در نواحی مرتفع ، تعمیرات، تمیز کردن توربین‌های بادی، نماهای ساختمان ها، برج‌ها و سیلوها و همینطور مراکز صنعتی و انبار مورد استفاده قرار می گیرند. در نماها، فناوری دسترسی توسط طناب کاملا به عنوان جایگزینی برای داربست و بالابر می باشند.

در ادامه مقاله، مزایای بسیار زیاد دسترسی توسط طناب را بیان می کنیم.

 • قابلیت عملیات با سرعت و انعطاف پذیر کوهنوردان صنعتی
 • صرفه جویی کردن در هزینه ها، چون هزینه های اجاره و نصب کردن تجهیزات دسترسی عادی دیگر به وجود نمی آید.
 • هیچ گونه مانع یا محدودیتی مثل فضای پیرامون داربست یا سکوهای بالابر به وجود نمی آید.

در صورتی سیستم های حفاظت از سقوط در درجه ابتدایی به عنوان سیستم‌های امنیت در نظر گرفته شده‌اند که کار اصلی آن ها کم کردن ریسک سقوط می باشد، در فناوری دسترسی توسط طناب، طناب به صورت دائمی زیر بار می باشد و بخش اصلی فعالیت‌های روی نما می باشد.

بیشتر بخوانید: نماشویی ساختمان چیست؟

مزیت های فناوری دسترسی توسط طناب

برعکس دیگر تکنیک‌های دسترسی، دسترسی توسط طناب مزایای بسیار زیادی دارد:

 • دسترسی داشتن بهینه
  با استفاده کردن از فناوری دسترسی توسط طناب، می توان حتی به بخش هایی از نماها دسترسی یافت که دسترسی به آن ها با استفاده کردن از لوازم عادی سخت می باشد (یا حتی نمی شود آن ها را سرویس و یا تعمیر نمود).
 • جایگزین با هزینه ی کم

از همه با اهمیت تر، موقعی که فناوری دسترسی توسط طناب در همان مرحله برنامه ریزی ساختمان ایجاد شود، نسبت به جرثقیل ، سکوهای بالابر و یا داربست، به طور کامل به صرفه می باشد.

 • محافظت از ظاهر
  فناوری دسترسی توسط طناب می تواند به صورت تقریبی به شکل نامرئی در زیبایی یک نما ترکیب شود. اجزای بسیاری برای مطمئن شدن از نتایج بهینه برای انواع نما در دسترس می باشد.
 • فرآیند دارای امنیت
  چنانچه استانداردها در اجرا رعایت بشود، فناوری دسترسی توسط طناب نشانگر یک فرآیند خیلی ایمن می باشد. استفاده کردن از آن به حضور در آموزش جهت تبدیل شدن به یک کارگر که گواهینامه کار در ارتفاع دارد نیازمند می باشد و البته مبانی نجات ضروری وجود دارد که اگر حادثه ای اتفاق بیفتد استانداردهایی را برایش تعریف می کند.
 • قابلیت عملیات به شکل کوتاه مدت و انعطاف پذیر
  یک سیستم ایمنی که به شکل دائمی نصب شده است اجازه می دهد تا برنامه ریزی قرار گرفتن انعطاف پذیر، جدا از تجهیزاتی مثل سکوهای بالابر یا جرثقیل انجام شود.
 • کیفیت بسیار بالا
  خدمات برنامه ریزی ایمن ، راهکار های فردی منعطف را جهت سیستم های ایمنی ارائه می کند.

در بیشتر مناطق، فناوری دسترسی توسط طناب نسبت به دیگر سیستم‌های دسترسی نما، دارای مزیت های بی نظیری می باشد. قرار گرفتن برای مدت کوتاه و به صورت انعطاف پذیر بدون تجهیزات اضافی خیلی مطلوب می باشد. ایمنی و صرفه جویی در هزینه ها سایر نکته های مثبت آن می باشند.

بیشتر بخوانید: سه روش اصلی برای نماشویی ساختمان

فناوری دسترسی توسط طناب برای چه نماهایی مناسب می باشد؟

فناوری دسترسی توسط طناب برای اغلب نماهای مدرن و جدید مناسب می باشد:

 • نما از جنس شیشه
  عناصر چفت و بست بدون هیچ گونه مزاحمتی تصور یک سطحی از جنس شیشه و کم و بیش صاف را ایجاد می کند. عملیات دسترسی انعطاف پذیر این را برای کاربر ممکن می سازد که به شکل افقی، عمودی یا مورب در همه جای نما حرکت نماید.
 • نمای هوشمند و نمای پویا
  به عنوان مثال، به کمک ماژول‌ها، نماهای هوشمند یا پویا، در جاهایی از نما که تابش خورشید قوی می باشد، سایه ایجاد کرده و یا از ماژول‌های فتوولتائیک مخصوص جهت تولید برق استفاده می نمایند.
 • نمایی که سبز شده
  مفهوم های کشاورزی شهری یا کشاورزی عمودی و همینطور سبز شدن نما بر اثر اقلیم: گیاهان رطوبت را به فضای پیرامون خودشان رها میسازند، بر همین اساس اثرات خنک کنندگی و فیلتر هوا را ارائه می کنند. افزون بر این، آنها به شکل قابل اندازه گیری اثرهای سر و صدا، سرما و گرما را کم می کنند. می بایست محیط کافی میان تکنولوژی دسترسی توسط طناب و نما برنامه ریزی بشود. این موضوع را می شود با استفاده کردن از ابزار STA-10 تضمین نمود.
 • نمای دوبل
  یک بسته عایق حرارتی برای محیط درونی، و افزون بر این یک نمای دوم جهت حفاظت در مقابل اثرهای محیطی. هوای موجود در میان آن به وسیله تابش خورشید گرم شده و به عنوان یک بافر گرما عمل خواهد کرد. تمیز کردن و سرویس نمای بیرونی با استفاده کردن از فناوری دسترسی توسط طناب امکان پذیر می باشد.
 • نمای پانل شده
  عناصر از قبل ساخته شده از فولاد، آلومینیوم یا شیشه در نماهای بزرگ مخلوط می شوند. فناوری دسترسی توسط طناب می بایست از همان اول برنامه ریزی بشود، چون تغییرات بازنگری در این نوع نما اکثرا دیگر ممکن نمی باشد.

به صورت خاص برای انواع نماهای امروزی و مدرن، تکلیف دسترسی ایمن و اقتصادی به نماها می بایست از همان مرحله برنامه ریزی مشخص گردد.

برنامه ریزی کردن و اجرا کردن فناوری دسترسی توسط طناب

برنامه ریزی و اجرا کردن به شکل حرفه ای یک پیش نیاز لازم برای فناوری دسترسی توسط طناب موفقیت آمیز می باشد: از یک سو به صرفه جویی در زمان و هزینه ها کمک می رساند و از سوی دیگر بیشترین اندازه ی ایمنی را از نظر محافظت از کارکنان فراهم می آورد.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب ….