منوی دسته بندی

راپل کار نما شرکت خدمات راپل با طناب راپلکار یا طناب کار نمای ساختمان

راپلینگ

راپلکار

کار در محیط های صنعتی همواره با مخاطره بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی همراه است. این مخاطرات در فعالیت های مختلف کاری می توانند به شکل های متفاوتی ظاهر شده و در صورت عدم برنامه ریزی و کنترل صحیح،پیامد هایی به دنبال داشسته باشند.

راپل کار نما
راپل کار نما

راپل کار نما یا کار در ارتفاع از جمله فعالیت هایی است که در محیط های کاری مختلف به صورت روزمره و یا برای انجام برنامه های تعمیر و نگهداری انجام می شود.شرایط خاص راپل کار و کار در ارتفاع آن را به فعالیتی خاص از نظر نوع مخاطرات و پیامد های حوادث احتمالی آن تبدیل نموده است. وجود این شرایط، اقدامات خاصی را نیز به منظور حصول اطمینان از برقرار شدن ملاحضات ایمنی،بهداشت و محیط زیست نیاز خواهد داشت.

راپل چیست؟

راپل یا rappel واژه ای فرنگی می باشد. که به معنای نقاط غیر قابل دسترس است. راپل به معتی بازیابی است اما در واقع راپلکاری یک تکنیک کاملا حرفه ای و تخصصی به شمار می آید. راپل واژه ای فرانسوی است به معنای فرود از ارتفاعات به شکل بالا به پایین است.

راپل یا دسترسی با طناب

راپل کار نما
راپل کار نما


انواع روش های کار در ارتفاع و راپل کاری؛
راپلکاری به ۲ صورت انجام می شود .راپل استفاده از طناب برای پایین آمدن از ارتفاعات نیز می باشد.

 • راپلکاری صنعتی
 • راپلکاری ورزشی

از روش راپل صنعتی برای اجرای خدماتی همچون شستشوی نما و پیچ و رولپلاک نما استفاده می کنند که بسیار ایمن تر از داربست و کلایمر می باشد.

در روش راپل صنعتی خدمات بسیار دیگری همچون نقاشی نمای ساختمان و یا آب بندی نمای ساختمان و همچنین نورپردازی نمای ساختمان هم قابل اجرا می باشد.

راپل کار نما
راپل کار نما

راپل کار نما و کاربرد آن

با تکنیک راپلکاری چه خدماتی قابل اجرا می باشد؟
از این تکنیک فوق تخصصی در زمینه های مختلفی استفاده می شود که در این بند از نوشته به خدمات قابل اجرا در نمای ساختمان با استفاده از دسترسی طناب خواهیم پرداخت.

در حال حاضر سه خدمات بیشترین درخواست و تقاضا به صورت راپل کاری را دارد که شامل:

 • شستشوی نما
 • نماشویی ساختمان
 • بستن درز انقطاع نمای ساختمان
 • پیچ و رولپلاک نما
 • نقاشی نما و رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • نصب و تعویض شیشه نما
 • جوشکاری و برش کاری با طناب
 • اجرای نانو آببندی نمای ساختمان
 • نصب بنر های تبلیغاتی نصب تابلو
 • نصب توری پاسیو با طناب

این خدمات معرفی شده بسیار پر تقاضا می باشد و شخص اجرا کننده کار باید از تجربه و حرفه بسیار بالایی برخوردار باشد تا بتواند فرآیند اجرای کار را به درستی انجام دهند.مخصوصا در اجرای خدمات شستشوی نمای ساختمان که فشار بالای آب تعادل طناب کار را به هم می ریزد و نیروی کار در ارتفاع یا راپلکار باید تعادل خود را با فشار آب حفظ کند.


درآمد یک راپل کار یا طناب کار چقدر می باشد؟


معمولا یکی از سوالاتی که اکثریت افزاد پرس و جو می کنند این است. که درآمد روزانه یا ماهانه یک راپل کار چقدر می باشد؟ در پاسخ بخ این سوال باید بگوییم که میزان درآمد هر طناب کار باتوجه به تجربه و حرفه ای او محاسبه می شود.اکثریت افرادی که در زمینه راپلکاری فعالیت میکنند درآمد بالایی نسبت به سایر شغل های دیگر دارند.

برای افراد تازه وارد حداقل حقوق بدون ابزار روزانه 400 تومان و ماهانه ۱۰ میلیونو پانصد هزار تومان می باشد. و حقوق افرادی که در این زمینه با تجربه و حرفه ای می باشند. حداقل حقوق روزاه 600 و حقوق ماهانه معادل ۱۵ میلیون و پانصد هزار تومان می باشد. و حداکثر حقوق برای افراد حرفه ای روزانه یک میلیون و پانصد که حقوق ماهانه معادل ۴۵ میلیون تومان می باشد.

توجه نمایید که مواردی که ذکر شد حداقل حقوق راپل کاران بدون داشتن ابزار می باشد. و در صورتی که فرد راپل کار دارای ابزار کامل طناب کاری باشد. حقوق آن افزایش خواهد یافت.

مدت زمان یادگیری کار در ارتفاع و راپل کاری


یکی دیگر از سوالاتی که اکثریت افرادی که به دنبال یادگیری طناب کاری و کار در ارتفاع می باشند. این است که مدت زمان یادگیری کار در ارتفاع با دسترسی طناب چقدر می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که مدت یادگیری و حرفه ای شدن فرد بستگی به اراده و فعالیت خود دارد. و معمولا برای یادگیری و انجام کار در این حوضه حدودا یک الی دو سال زمان می برد.

البته باید توجه کرد که فرد کار آموز هرچه از اراده و توان بالایی برخوردار باشد و کار های لازم را به درستی انجام دهد زود تر از مدت زمان گفته شده به فعالیت کار در ارتفاع می پردازد.

نکات شغل راپل کار نما

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که راپلکار یا فردی که به دنبال یاد گیری مهارت راپلکاری نما است، در کنار چه کسانی و چگونه آموزش راپل کاری را بیاموزد. اغلب همکار ها یا دوستانی که در حوزه کار در ارتفاع فعالیت دارند به دلیل قیمت بالای اجناس کار در ارتفاع، و نداشتن ابزار کامل و ایمن به نیرو های تازه وارد شغل راپل کاری را ؛یر ایمن اموزش می دهند.

شرکت آرین ایراتا با بهره گیری از فناوری روز دنیا و با در اختیار داشتن تیم طراحی و مهندسی کارآمد و افراد زبده اجرایی توانایی ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز را دارد. و مجموعه ای توانمند تشکیل داده است. که با رعایت اصل مشتری مداری افق روشنی را در جهن ارتقاء سطح کیفی مهندسی ساختمان را به تصویر می کشد.

شایان ذکر است این شرکت در طی فعالیت های چند ساله خود افراد مجرب و ماهر را در زمینه کار در ارتفاع و راپل کار نما آموزش داده است.

شرکت آرین ایراتا

مجری سخت ترین امور در ارتفاع با تکنیک دسترسی با طناب

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

09197921711

02188044865

09124652126

Sending
User Review
5 (2 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *