منوی دسته بندی

رزین نمای ساختمان چیست

رزین نمای ساختمان - نماشویی -شستشوی نما - رنگ آمیزی نما با طناب - رنگ آمیزی نمای ساختمان - شماره تماس: 09197921711

رزین یک مواد شیمیایی و شفافی می باشد که دارای استحکام و مقاومت بسیار زیادی می باشد و یک محصول پرکاربرد در کارایی تعدادی از زمینه‌ها مانند نمای ساختمان شناخته شده است. ما در این مطلب به مبحث رزین نمای ساختمان میپردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

کارایی رزین در نمای ساختمان ها

امروزه با توجه به خصوصیاتی که رزین دارد مانند: دوام مقاومت زیاد، استفاده کردن از این ماده شیمیایی در نمای ساختمانها بسیار زیاد مورد توجه قرار می گیرد.

رزین دارای ویژگی چسبندگی زیادی است که این امر سبب می‌شود به آسانی روی سطوح مدنظر بچسبد و یک لایه حفاظت شده و شفاف به وجود آورد. رزین در مرحله اول حالت سیال می گیرد و این خاصیت کمک می‌کند که تمامی روزنه‌ ها و ترکهایی بر روی سطوح به طور کامل پر شده و سطوحی صاف و صیقلی بدست بیاید.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نماهای ساختمانی

در ادامه به با اهمیت ترین کاربرد‌های رزین در نمای ساختمانها آشنا خواهیم شد:

نمایی دور از کثیفی و آلودگی

به طور معمول نمای ساختمان‌ هایی که چندین سال از عمر آن‌ ها گذشته است، با گذشت زمان کثیف می‌شود، آلودگی هوا، چربی و دوده باعث شده است که رنگ و روی بناهای ساختمان کدر و کثیف باشد و نمایی با جلوه بد و رنگ و رو رفته‌ ای نشان دهد.

نما‌های آجری ساختمان با توجه به صیقلی نبودن و منافذ زیادی که دارد بیشتر تحت تأثیر آلودگی قرار دارند. استفاده از روش رزین و پوشاندن نمای ساختمان با یک لایه رزین می‌تواند از آلوده شدن نماهای ساختمان با گذشت زمان جلوگیری نمود. به این دلیل حتی پس از گذشت مدت زمانی طولانی نیز نماهای ساختمانی مانند روز اول زیبا و تمیز جلوه می دهد و نیازی به نماشویی ندارید و در صورت نیاز با هزینه مناسب قابل انجام می باشد.

آب‌ بندی کردن نماهای ساختمان

یکی دیگر از مزیت های استفاده از رزین آب‌ بندی کردن نماهای ساختمان می باشد. استفاده کردن از رزینها بر روی نماهای ساختمانی باعث می شود که نماهای ساختمان در مقابل رطوبت عایق‌ بندی شود و در شرایط متفاوت آب و هوایی مانند بارش‌ های سنگین برف و باران، رطوبت و شرجی هوا و… از نفوذ رطوبت به درون دیوار‌ها جلوگیری می شود.

به این دلیل ایراداتی مانند نم داشتن دیوار‌ها، خطر ریزش نماهای ساختمانی، شوره‌ های روی دیوار‌ها و… به وجود نمی آید. ضمن این که جلوه و امنیت بنا نیز محفوظ می ماند.

بیشتر بخوانید: شستشوی نمای ساختمان ها

زیاد شدن مستحکم بودن بنا

از سایر مزایای استفاده از رزین جهت آجرنمای ساختمان ها، می‌توانیم به بالا بردن استحکام بنا اشاره نمود. این محصول مانند یک لایه ایزوگام شفاف بر روی سطوح قرار می گیرد و مانع نفوذ آب، رطوبت، چربی، دوده و گرد و خاک به نما خواهد شد. به این دلیل احتمال فرسایش نماهای ساختمانی و ریزش آن به با گذشت مدت زمانی وجود نخواهد داشت.

استفاده از رزین باعث می شود تا اختلال و ترک و شکستگی‌ های سطوحی روی آجر نماها به خوبی پوشیده می شود و به این دلیل امکان استهلاک سنگ نمای ساختمانها با گذشت مدت زمانی و بر اثر شرایط آب و هوایی، نفوذ گرد و خاک، نفوذ رطوبت، باد و طوفان و… کاهش پیدا می کند.

سرعت عمل اجرا

با توجه به مزیت های بسیاری که استفاده از رزین در نماهای ساختمانی دارد، این محصول با سرعت در مجاورت هوا خشک خواهد شد به همین دلیل اجرای رزین برروی نماهای دیواری کاری بسیار آسان است که در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد گرفت.

شستشوی آسان نما

یکی از با اهمیت ترین مزایای استفاده از رزین در نماهای ساختمانی آن است که در زمان هایی که لازم است می‌توانیم شستشوی نمای ساختمان را با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتری انجام بدهیم، بدون این که نگران آسیب دیدن آجر یا سنگ‌های نما و نفوذ آب به درون آن باشید.

اجرای رزین نمای ساختمان

رزین کاری نماهای ساختمانی یک کار ساده اما بسیار حساسی می باشد و جهت اجرای آن حتما با یک فرد متخصص صحبت نمایید.

موارد مهمی که در انجام رزین ساختمانها باید به آن‌ها دقت نمایید

رزینی که برای نمای ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد به طور آماده و ترکیب شده با حلال فروخته شده اند. پس از این که آجر‌های نما را به طور کامل تمیز شد، ظرف رزین را باز نموده و با قلمو‌های بخصوص آن را بر روی دیوار کشیده شود. ایجاد سطوح صاف و صیقلی و کاملا مرتب در استفاده از قلمو بهترین راه رزین کاری نماهای ساختمانی است.

یکی از نکات با اهمیت دیگری که باید به آن دقت نمایید این است که نمای ساختمان ها در هنگام انجام رزین، به طور کامل خشک باشد. بعد از این که نمای رزین اجرا شد، ۲۴ ساعت زمان نیاز است که نما به طور کامل خشک شود.

بیشتر بخوانید: شستشوی نما با طناب

رزین‌ ها با کیفیت متفاوت در بازار قابل خریداری هستند، به همین دلیل اگر می‌خواهید که پس از انجام کار لکه یا شوره‌ ای روی نماهای ساختمان وجود نداشته باشد، بهتر است از رزین‌ های با کیفیت استفاده نمایید، بعضی از رزین‌ ها حداقل ده سال استحکام دارند و بهترین گزینه جهت اجرای نمای ساختمانی شناخته می شوند.

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *