منوی دسته بندی

رنگ آمیزی در ارتفاع

رنگ آمیزی در ارتفاع - پیچ رولپلاک نما - رنگ آمیزی نما با طناب - کار در ارتفاع - رنگ آمیزی نما - شماره تماس: 09124652126

ما در این مطلب به مبحث رنگ آمیزی در ارتفاع می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

رنگ آمیزی نمای ساختمان با استفاده از طناب یا بدون استفاده از طناب؟

در حال حاضر نمای ساختمان ها یا رنگ آمیزی نمای ساختمان نقش تاثیرگذاری در زیبایی ساختمان ها دارد. همینطور مصالح استفاده شده در آن هم اهمیت دارد زیرا قابلیت رنگ آمیزی آن را تغییر خواهد داد. اول نگاهی به چگونگی رنگ آمیزی ساختمان می اندازیم و در ادامه رنگ امیزی ساختمان با استفاده از طناب و بدون استفاده از طناب را مقایسه خواهیم کرد.

رنگ امیزی؟

رنگ یک ماده مایع یا ماستیک می باشد که از آن می توان برای رنگ آمیزی سطح، محافظت و تهیه بافت استفاده نمود. آنها به طور معمول پس از استفاده به شکل مایع ذخیره می شوند و در یک فیلم نازک خشک خواهند شد. رنگ ها به عنوان قسمتی از فرایند تولید، در کارخانه ها یا موارد صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ ها را می توان توسط قلم مو یا غلتک و یا با فرو بردن، جوشکاری، اسپری، گرم نمودن اسپری، اسپری الکترواستاتیک، اسپری فاقد هوا، الکترودینگ، پوشش پودری، آغشته ساختن خلاء، غوطه وری و…. استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

رنگ روغنی، که به مینای دندان نیز مشهور می باشد، به علت سختی و دوام، به طور معمول برای سطح های خارجی چوب و فلز مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی می تواند براقیت بسیاری روی سطح ها ایجاد نماید. رنگ روغنی با توجه به شرایط تهویه و رطوبت میان 8 تا 24 ساعت خشک خواهد شد. که این نوع رنگ برای نمای ساختمان مناسب به نظر می رسد.

نقاشی نما با استفاده از داربست یا نقاشی نما با استفاده از راپل؟

نمای ساختمان ها پس از چندین سال تغیر خواهد کرد و بر ظاهر ساختمان را اثر خواهد گذاشت، بنابراین در این زمان احتیاج به رنگ آمیزی آن احساس خواهد شد. که دو راه پیش روی شما قرار دارد نخستین راه اینکه رنگ را برداشته و خود شروع به رنگ آمیزی نمائید که در این مورد افزون بر اینکه احتیاج دارید تا درباره ی رنگ ها دانش کافی داشته باشید احتیاج به نردبان خیلی بلند نیز دارید که امکان دارد همچین نردبان بلندی هرگز ساخته نشده باشد و چنانچه ساخته شده باشد نیز خیلی خطرناک است.

مواردی که می بایست به عنوان نقاش ساختمان به تنهایی اجرا کنید:

  • گذاشتن داربست و یا نردبان
  • پر نمودن سوراخ ها و ترک ها به وسیله بتونه گچ و یا بقیه ترکیبات
  • حساب کردن رنگ مورد نیاز برای فضای مدنظر
  • استفاده کردن از آغازگرها یا درزگیرها برای اینکه رنگ بچسبد
  • ترکیب رنگ ها به جهت رسیدن به رنگ مدنظر
  • و سایر کارهای وقت گیر که می بایست انجام دهید…

نقاشان ساختمانی دارای صدمات و جراحات بسیاری می باشند که در میان بالاترین سطح مشاغل سخت قرار داده شده است. افتادن از نردبان، فشار عضلات و قرارگیری در معرض تحریک کننده هایی مثل گرد و غبار گچ که از خطرات شایع به حساب می آیند.

و اما شیوه دوم که استفاده از طناب و یا همان دسترسی با طناب است.

بیشتر بخوانید: جوشکاری در ارتفاع

دسترسی با طناب چیست؟

دسترسی با طناب سیستمی جهت اتصال کارگران به جهت رسیدن به محیط های سخت می باشد. به جای اینکه کارگران شما بر روی داربست قرار گیرند، آنها بر روی مجموعه ای از دو طناب، یک خط کار و یک خط بک گراند آویخته می شوند که هر کدام به لنگرهای جداگانه متصل می باشند. دسترسی با طناب یا راپل رسیدن به محیط های سخت را خیلی ساده و ممکن می سازد، بدون استفاده از داربست، بدون استفاده از بالابر و با پایین ترین تأثیر محیطی.

در دهه ی 1990 از تکنیک های کوهنوردی و غارنوردی جهت کارهای نمای ساختمان از قبیل نماشویی و رنگ امیزی استفاده می شد، دسترسی با طناب یا کار در ارتفاع جهت رفع سخت ترین چالش های دسترسی قسمت صنعتی طراحی شده. که به پرسش هایی مثل “چطور می توانیم به آن محیط برسیم؟” پاسخ می دهد. نه تنها دسترسی طناب می تواند کارگران را به آن محیط دشوار برساند، بلکه کارگران قادر هستند با خیال راحت و بدون هزینه بسیار به آن محیط ها دستیابی داشته باشند.

نقاشی نما توسط طناب

شیوه های دسترسی توسط طناب به تکنسین ها انعطاف پذیری زیادتری را برای حرکت به درون، بیرون و اطراف محیط کاری مشخص می نماید. کارهایی مثل رنگ آمیزی نمای ساختمان که به وسیله داربست با هزینه های بسیار بالا انجام می گرفت می تواند با دسترسی توسط طناب با هزینه ای خیلی کمتر انجام گیرد.

تکنسین دسترسی با طناب قادر است به محل کار دسترسی یابد حتی در صورتی که صعب العبور باشد، کار را به درستی انجام دهد و در موقعیت های اضطراری نقشه نجات را انجام دهد. این امر سبب کم شدن هزینه ها و زیاد شدن سود شما خواهد شد.

نتیجه گیری

با مقایسه دو شیوه (نقاشی نما با استفاده از راپل یا داربست) بیان شده می توان به این نتیجه رسید که برای انجام دادن کارهای طاقت فرسا و سخت مثل رنگ آمیزی نمای ساختمان استفاده کردن از طناب برای دسترسی به ساختمان کار عاقلانه تری تری به نظر می رسد زیرا نمی توان با استفاده از نردبان ها به تمام مناطق ساختمان دسترسی داشت و همینطور استفاده کردن از داربست هم هزینه های بالای خود را دارد ولی با استفاده از تکنسین های ماهر دسترسی توسط طناب می شود به انجام کار اطمینان داشت زیرا با تیمی کاربلد می توانند نمای ساختمان شما را به زیبایی رنگ آمیزی کنند و دیگر احتیاجی به فراهم نمودن داربست و یا نردبان جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان نمی باشد.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب , برش کاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *