منوی دسته بندی

رنگ آمیزی نماهای ساختمانی

رنگ آمیزی نمای ساختمان - نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما

همان طور که معمولا تمام افراد می دانند نماهای ساختمانی، مخصوصا نماهای سیمانی و کنیتکس پس از گذشت زمان از ساخت جلوه و زیبایی زمان ساخت اولیه را از دست می دهند و نمای ساختمان ها لازم است دوباره بازسازی نما و یا رنگ آمیزی نما انجام داد. رنگ آمیزی کردن نماهای ساختمان علاوه بر جلوه بخشیدن به نما و نو شدن آن در روحیه هم تاثیر می گذارد. ما در این مطلب به مبحث رنگ آمیزی نماهای ساختمانی می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

مزایای رنگ آمیزی نماهای ساختمانی

 1. رنگ آمیزی نمای ساختمان باید مستحکم در مقابل شرایط محیطی باران و نور شدید خورشید UV باشد
 2. دارای قابلیت انعطاف پذیری و مستحکم بودن در مقابل حوادث ساختمانی
 3. به طور کامل قابل شستشو.
 4. حلال در آب
 5. غیر قابل آتش سوزی
 6. مستحکم در مقابل متورم و پوسته پوسته شدن

قبل از رنگ آمیزی نمای ساختمان:

تمامی سطوح نمای ساختمان قبل از رنگ آمیزی باید زیر سازی انجام شود به این معنی است که قبل از نقاشی نمای ساختمان ها باید ابتدا شسته (شستشوی نمای ساختمان ) شود و هرگونه آلودگی و چربی باید پاک شود. در صورت وجود ترک و شکاف بر روی نمای ساختمان باید آنها را با بتونه مخصوصی پر نمود.

بیشتر بخوانید: شستشوی نمای ساختمان ها

رنگ نمای بیرونی ساختمان:

رنگ آمیزی نمای ساختمان رنگی ضد آب است و بر پایه اکریلیک می باشد و با استفاده کردن افزودنی سیلیکونی ساختار متناسب به عنوان پوشش دهی رنگ نمای ساختمانی است.در نمای ساختمانی به عنوان لایه اخر و پوشش تزئینی برای عایق حرارتی بیرونی استفاده خواهد شد.سریع و آسان انجام می گیرد و عایق رطوبت است و اجازه تنفس را به سطح ها میدهد. بر روی رنگ قدیمی نما زده می شود و جایگزینی با مقاومت زیاد را دارد.

سطوح قابل استفاده جهت رنگ آمیزی نما:

 1. نمای بیرونی ساختمانها
 2. نما و سطوح سیمانی
 3. نمای بتنی
 4. سطوح و دیواره های گچی
 5. جایگزین رنگ قدیمی سطوح و نما

مرحله های انجام رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان

 • در اولین مرحله توجه نمایید که سطح نما باید تمیز و خارج از هر گونه گرد و غبار باشد، در زمانی که نما پاک نباشد باید یک مرحله تمیز کردن بر روی آن انجام شود تا آماده نقاشی نما بشود.
 • در مرحله بعدی ترک گیری و زیرسازی با بتونه انجام می شود تا رنگ به طور یک دست بر روی نما اعمال بشود.
 • در مرحله سوم پرایمر یا یک لایه میانی جهت چسبندگی زیادتر رنگ به نمای ساختمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • بعد از پرایمر، یک لایه آستر بر سطوح نما اعمال می شود تا رنگ آخر با کیفیت بیشتری بر روی نمای ساختمان انجام شود.
 • در آخرین مرحله نیز رنگ با کالیته یا کد رنگ مد نظر به عنوان قسمت آخر نقاشی نما، بر روی سطوح نما انجام می گیرد.

بیشتر بخوانید: شستشوی نما با طناب

انتخاب رنگ فام یا کد رنگ براساس سلیقه مشتری می باشد اما در انتخاب نوع، جنس و کیفیت رنگ، کارشناسان آرین ایراتا به مشتری کمک می کنند تا با دقت زیادتری بتوان نوع رنگ را انتخاب نمود. شما میتوانید رنگ نمای ساختمان را خودتان به صورت شخصی تهیه نموده و یا تهیه آن را به تیم آرین ایراتا بسپارید تا کار با دقت نظر زیادتری پیش می رود و تیم آرین ایراتا آن را برای شما به آسانی تهیه نماید. در صورتی که متریال لازم توسط خود تیم آرین ایراتا تهیه شود، رنگ نمای ساختمان تا دو سال از نظر کیفیت، توسط مجموعه، ضمانت خواهد شد.

روش های دسترسی به نما برای رنگ آمیزی و نقاشی نما و همینطور نماشویی

 • دسترسی با طناب برای نماشویی و رنگ آمیزی
 • دسترسی با بالابر
 • دسترسی با داربست

نقاشی ساختمان توسط چندین وسیله مثل قلمو و غلطک، پیستوله و ایرلس انجام می گیرد. از قلمو و غلطک برای بخش هایی دارای پنجره و ابزار استفاده خواهد شد. از پیستوله بر روی سطح های صاف و از ایرلس جهت افزایش سرعت و کیفیت کار استفاده می کنیم.

نمونه هایی از رنگ برای نقاشی نمای ساختمان

رنگ اکرلیک مختص نما: این رنگ به دلیل استحکام زیاد، انعطاف پذیری و شکل درخشندگی که دارد در بین رنگ های دیگر پر طرفدار تر و محبوب تر خواهد بود. باید بیان کرد که رنگ های آکرلیک دارای قابلیت شستشو هستند و نسبت به آب باران و اشعه نور خورشید استحکام بسیار خوبی دارند.

رنگ های عایق:

این رنگ ضد قارچ و مستحکم در مقابل اشعه و نور خورشید است. همینطور به دلیل خاصیت کشسانی زیاد معمولا استحکام بسیار بالایی در مقابل ترک خوردگی از خود نشان می دهد و ماندگاری بسیار خوبی خواهند داشت.

روغنی:

از رنگ روغن بر روی سطح های صافی مانند: نرده، در، پنجره و یا همان سطح های فلزی استفاده می کنند. استحکام این رنگ در مقابل رطوبت و نور خورشید بسیار زیاد است.

کنیتکس:

در رنگ کنیتکس از 2 واحد آب به همراه روغن استفاده خواهد شد و جهت رنگ آمیزی نما نیز متناسب است. از آن جایی که در مقابل رطوبت و نور خورشید مستحکم است بسیار مورد توجه جهت نقاشی نما میباشد.

رنگ های پلی اورتان و اپوکسی:

استحکام زیاد این رنگ باعث محبوبیت در استفاده آن مانند کفپوش پارکینگ، ساختمان و سالن های ورزشی می شود، اما گاهی اوقات نیز برای مکان های صنعتی به عنوان رنگ نما کاربرد دارد.

رنگ استخری:

برای جلوگیری از تولیدات قارچ و جلبک در کف استخر از رنگ استخری استفاده می کنیم تا دیواره و کف استخر به طور کامل رنگ آمیزی شود و خواص ضد قارچ و جلبک پیدا کند.

رنگ هایی برپایه نانو:

این رنگ از استحکام و کیفیت زیاد برخوردار می باشد و به عنوان عایق متناسب سطوح، بسیار اهمیت دارد. رنگ نانو در مقابل تغییرات آب و هوایی استحکام بالایی از خود نشان خواهد داد که بسیار مناسب نقاشی نما است.

همان طور که بیان شد نمایی با جلوه خوب در بهتر به نظر رسیدن ساختمانها، محله و حتی شهر تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل اگر نمای ساختمان شما از جنس سیمان، آجر و … است رنگ آمیزی و نقاشی نما، در بهتر به نظر آمدن خانه شما بسیار کمک می کند. رنگهای نما براساس سلیقه، کیفیت و نوع آب و هوای منطقه ای که ساختمان شما در آن قرار گرفته است انتخاب می شود تا آسیب کمتری ببیند و برای مدت زیادتری کیفیت و زیبایی ساختمان شما را حفظ نماید.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *