منوی دسته بندی

سه روش اصلی برای نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان - شستشوی نما با طناب - نماشویی ساختمان - کار در ارتفاع - شماره تماس: 09197921711 - شماره تماس: 09124652126

ما در این مطلب به مبحث سه روش اصلی برای نماشویی ساختمان می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

سه روند مهم برای نماشویی ساختمان هستند که :

 • روش های ساینده
 • مواد شیمیایی
 • آب

روندهای ساینده مثل سنگ زنی، سنباده زنی و انفجار پیشنهاد نمی شود، چون ماده سطحی را به همراه خاک و رنگ ساختمان را پاک می کند. از این رو انتخاب های شست و شوی نما ساختمان با آب و مواد شیمیایی مورد جز عالی ترین انتخاب ها حساب می شوند که هر دو بی خطر و موثر هستند.

بیشتر بخوانید: شستشوی نما با طناب

شستشوی نمای ساختمان از طریق آب:

برای تمیز کردن نمای ساختمان سه گونه نوع روش مبتنی بر آب وجود دارند:

 1. شست و شو با فشار
 2. شست و شوی با بخار / فشار گرم
 3. خیساندن

در مقابله با جرم و کثیفی های عادی، نماشویی با آب یکی از عالی ترین و امن ترین روش ها حساب می شود.

رایج ترین روش شست و شوی نما ساختمان، شست و شو با آب با فشار متوسط روی سطح ساختمان ریخته می شود. برای آغاز فشار آب بیشتر کم بوده و در هنگام احتیاج زیاد می شود. برای منطقه های سخت می توانید از فرچه های مصنوعی و یا طبیعی بهره گیری کنید.

بعضی وقت ها یک مواد شوینده غیر یونی ( روشی که در مایعات شستشوی ظرف مصرف می شود و کمتر از ماده شوینده یونی کف می کند و با یون هایی که در آن هستند در آب واکنش نشان نمی دهد) به آب اضافه می کنیم تا خاک های روغنی از سطوح پاک شود.

از صابون و بقیه ماده شوینده خانگی نباید در تمیز کردن مبتنی بر آب مصرف شود، چون لکه های قابل رویتی را به جای می گذارند. برای پاک کردن دوده و پوسته های ضخیم قسمتی که در خطر باران هم قرار ندارند، سطح آجر را برای زمان کوتاهی خیس کنید.

بیشتر بخوانید: شستشوی نما بدون استفاده از داربست

سومین روند، شستشوی با بخار / فشار گرم، اکثرا از این روش استفاده نمی شود، اما می تواند برای پاک کردن رسوبات خاک و گیاهان از جمله پیچک تاثیر دارد و حتی انتخابی برای شتشوی سنگ های حساس به اسیدهای موجود در بعضی پاک کننده های شیمیایی، حساب می شود.

وسیله ی دستگاه نماشویی ساختمان

به وسیله ی دستگاه نماشویی ساختمان با آب، متخصصان ما می توانند هر نوع کثیفی را از روی شیشه و یا بقیه سطوح نما پاک کنند. مقدار مناسب سختی را می توان با توجه به نوع سطح انتخاب کرد.

بعضی از متداول ترین مزیت های همکاری با شرکت آرین ایراتا برای نماشویی ساختمان عبارتند از :

 • رسیدگی فوری و تاثیر گذار تنها در چند مرحله
 • نماشویی تک مرحله ای – در این شکل دیگر احتیاجی به بیرون کشیدن شیشه ها و پولیش دوباره آن ها نیست.
 • قابلیت دسترسی راحت به قسمت های سخت
 • از کف زمین تا بلندترین ارتفاع ساختما شستشو می شود.
 • منطقه های وسیع تر می توانند سریعتر از روش های سنتی تمیز شوند.

بیشتر بخوانید: تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

شستشو نمای ساختمان با ماده شیمیایی:

پاک کننده های شیمیایی برای پاک کردن کثیفی ها موثر بوده و برخلاف روند های مبتنی بر آب، می توان از آنها برای پاک کردن روکش ها، رنگ، لکه های فلزی و نقاشی های دیواری هم استفاده کرد. پاک کننده های اسیدی بر روی سنگ چدنی، بتونی، آجر و دیوارهای سنگ نشده، گرانیت و بیشتر ماسه سنگ ها تاثیر دارند. پاک کننده های قلیایی در سنگ تراشی های حساس به اسید مثل سنگ مرمر، سنگ آهک، گرانیت صیقلی و ماسه سنگ آهکی ( گچ ) استفاده می شود.

نماشویی ساختمان با آب فشار قوی:

یکی از روش های شستشو نما مصرف از آب فشار قوی و یا زیاد شدن غلظت مواد شیمیایی بیشتر از آنچه که فکر می کنید است.

بهره برداری از یک ماده تمیز کننده بیش از اندازه قوی و یا جریان بسیار می تواند ساینده باشد و مرمر، شیشه، ماسه سنگ و سنگ های نرم روی نمای ساختمان را خراب می کند.

نزدیک نگه داشتن نازل اپلیکاتور اسپری به نما هم می تواند به سنگ تراشی صدمه برساند و عنصر های تزئینی ظریف را از بین ببرد.

اگر تکه های سنگ و ماسه را در آب زهکشی شستشو دیدید، این نشانه آن است که فشار آب زیاد از حد بوده و یا نازل خیلی نزدیک به نما نگه داشته شده است. از این جهت استفاده از این خدمات برای شستن نما احتیاج به تجربه و تخصص ویژه ای دارد!

بیشتر بخوانید: شستشوی نمای ساختمان با طناب

در یک تلاش غلط برای تمیز کردن فوری و دقیق نما، بعضی از پیمانکاران از فشار آب خیلی زیاد و یا غلظت پاک کننده شیمیایی بیش از اندازه پیشنهاد شده مصرف می کنند. استفاده از یک مواد تمیز کننده و یا شیمیایی خیلی قوی می تواند منجر به ساییده شدن سطح شود و به آسانی سنگ مرمر، شیشه، ماسه سنگ و بقیه سنگ های نرم و انواع ویژه ای از آجرها را از بین ببرد. نزدیک نگه داشتن نازل اسپری اپلیکاتور به نما صدمه جدی می رساند و عنصر های تزئینی ظریف را نابود می کند. اگر دانه های سنگ یا ماسه در آب تمیز زهکشی پیدا شود، این نشانه فشار بیش از اندازه آب یا نزدیک نگه داشتن نازل است.

چرا نماشویی را حتما به شکل دوره ایی انجام دهیم؟

نمای ساختمان هم مانند سایر اجسام احتیاج نگه داری و شستشو دارد. اگر در بعضی وقت ها که نما ساختمان جرم گرفته و خیلی کثیف شده است، نماشویی انجام نشود این جرم و آلودگی که اسیدی هم هستند بر روی سنگ می ماند و منجر به خراب شدن و سوراخ شدن سنگ نما می شود.

بیشتر بخوانید: نماشویی ساختمان چیست؟

در بعضی موارد حتی این آلودگی به پشت سنگ نفوذ می کند و منجر به افتادن سنگ نما می شود. از این جهت در این شرایط نماشویی یک نوع پیشگیری در برابر خراب شدن و افتادن سنگ است. نکته دیگه این است که اگر سنگ نما زیاد شل شده باشد، حتما قبل از شستشو نما اقدام به پیچ و رولپلاک نما و بعد شستشو شود.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *