منوی دسته بندی

شستشوی نمای سیمانی

شستشوی نمای سیمانی- کار در ارتفاع - پیچ رولپلاک نما- شستشوی نما با طناب - نماشویی - شماره تماس: 09124652126

ما در این مطلب به مبحث شستشوی نمای سیمانی می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و شستشوی نما با راپل و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

مزیت های شستشو دادن نمای سیمانی و نماشویی سیمان چیست؟

شستشو دادن نمای سیمانی کار مهمی برای محافظت از ظاهر و طول عمر ساختمان می باشد. راه های گوناگونی برای تمیز کردن نماهای سیمانی موجود است، خصوصا شستشو دادن تحت فشار و شستشو دادن با بخار آب؛ که هر یک در صورتی که به شکل درستی انجام شوند، سبب پاک‌سازی سیمان می شوند. به طور معمول یک جریان آب قدرتمند و کمی مواد محلول به پاکیزه شدن نما کمک خواهند کرد. در این مقاله از آرین ایراتا راه های مختلف نماشویی سیمان را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: کار در ارتفاع ساختمانی

علت اینکه شستشوی نمای سیمانی باید انجام شود چیست؟

هر ساختمان، از هر ماده ای که ساخته شده باشد، بعد از مدت زمانی باید پاکیزه شود. در صورتی که بتن از پیش به پوشش‌های محافظ آغشته شده ، الودگی یا گرد و غبار ته‌نشین شده خیلی راحت تمیز خواهد شد. یک جریان آب قدرتمند مثل واتر جت می‌تواند به سادگی سطوح سیمانی را تمیز نماید. در ادامه عواملی که سبب آلودگی سیمان می‌شوند را معرفی می کنیم و روش نماشویی سیمان را نیز بررسی می کنیم.

علت محبوبیت نمای سیمانی چیست؟

سیمان انتخابی محبوب برای نماسازی می باشد زیرا هم دوام بالایی دارد و هم تا مدت زمانی طولانی در برابر وضعیت سخت مقاوم می ماند. همینطور، برای نما و بقیه جزئیات تزیینی ساختمان انتخابی مناسب می باشد. سیمان از آلوده شدن به کپک و دیگر اشکال آن به دور می‌ماند. همینطور، می‌توان چندین لایه از آن را استفاده کرد و مقاومت آن را در مقابل آتش بالا برد. با همه ی ویژگی‌های مثبتی که دارد، درون شهرهای بزرگ در مقابل آلودگی هوا و باران‌های اسیدی امکان دارد صدمه ببینید. با تمیز کردن سر وقت آن می‌توانید از زیاد شدن عمق این صدمه ها ممانعت کنید.

علت کثیف شدن یک نمای سیمانی چه چیزی است؟

باران و برف اگر همراه با گرد و غبار باشد رگه‌هایی را روی نما به وجود می آورند. کثیفی و لکه می‌توانند ظاهر دیوارهای خارجی را از بین ببرند. صرف نظر از اینکه این دیوار برای کدام قسمت از خانه شما می باشد، تمیز نگه داشتن آن سبب می‌شود تا ظاهر نمای کلی ساختمان، آراسته باشد. آب و برس زدن به صورت تنهایی از پس پاک کردن ناخالصی‌های نمای سیمانی برنمی آید. شستشوی نمای سیمانی توسط لوازم و محلول‌های مناسب سبب می‌شود تا لکه‌ها از بین بروند و نما مثل روز اول خود تمیز شود.

بیشتر بخوانید: شستشوی نمای ساختمان ها

شستشو دادن نمای سیمانی توسط واترجت

از ابزارهای کاربردی برای پاکیزه ساختن نمای سیمانی، می توان واترجت را نام برد. این دستگاه به شکل تک فاز، دیزلی و سه فاز موجود است که شدت آب خروجی هر یک متفاوت از دیگری می باشد. بعضی افراد با تصور آنکه با خرید دستگاه واترجت خودشان می توانند دیوار را تمیز نمایند، به دیوار صدمه می زنند. اول باید نوع سیمان و پوشش آن چک شود تا مقدار فشار مناسب جهت پاک کردن آن انتخاب بشود. همینطور، باید دستگاه در فاصله‌ای مناسب از دیوار قرار داده شود تا فشار بیشتر از اندازه به سیمان وارد نیاید. این کارها توسط افراد مجرب و ماهر با دقت بالاتری انجام خواهد شد. دستگاه واترجت دارای یک ورودی آب می باشد که به آب شهری وصل خواهد شد. بعد، با تنظیم فشار از دستگاه خروج می یابد.

شستشو دادن نمای سیمانی توسط مواد نانو

قدرت پاک کنندگی مواد نانویی بسیار بالا است و به نمای سیمانی ساختمان شما صدمه نمی زنند. با استفاده کردن از مواد نانویی ضمانت کیفیت تمیزی نما داده می شود. با زدودن جرم و لکه‌ها هم ظاهر زیبایی برای ساختمان فراهم می آورد و نیز سلامتی افراد ساکن ساختمان را تضمین می کند. افزون بر سیمان، جهت پاک کردن شیشه‌ها و کامپوزیت هم می توان از این مواد نانویی استفاده کرد. با انتخاب کردن این راه به سادگی لکه‌های چربی را از سطح ساختمانتان پاک نمائید.

بیشتر بخوانید: اجرای رنگ نما با طناب

انواع شیوه های نماشویی برای نمای سیمانی

افزون بر مواد و دستگاه‌های مورد نیاز برای پاک‌سازی باید به روش دسترسی و انجام دادن شستشو هم اشاره کنیم. ابعاد ساختمان و میزان تمیزی آن مشخص می کند که از چه راهی برای پاک کردن نما می شود استفاده کرد. نماشویی امکان دارد با طناب و کمربند یا داربست انجام پذیرد. هر کدام از موارد باید به وسیله افراد با تجربه انجام شود و از انجام آن با لوازم غیر استاندارد پرهیز نمائید که در ادامه هر کدام از آنها را توضیح خواهیم داد.

شستشو دادن نمای سیمانی توسط طناب و کمربند

شیوه ی استفاده از طناب مزیت ها و عیب های خودش را دارد. انجام دادن شستشو توسط طناب انعطاف پذیری بالایی ایجاد می نماید، با این امکان دارد امنیت کار پایین بیاید. البته طناب‌های مورد استفاده همه از نوع مخصوصی می باشند که تحمل وزن بالایی دارند. در پشت بام ساختمان شاسی آسانسوری، پایه‌های هواساز و ستون‌های موردنیاز برای اتصال دادن محکم قرار داده می شوند و فرد ماهر با طناب از بالا به سمت پایین شستشوی نما را انجام می دهد. اگر ساختمان پیشانی یا شیب منفی داشته باشد، کار با طناب دشوار می شود و در این صورت از داربست استفاده می کنند.

شستشوی نمای سیمانی توسط داربست

داربست در صورتی که به شکل درستی قرار داده شده و نصب شود، برای پاک کردن نما مناسب خواهد بود. هزینه های استفاده از آن از استفاده کردن از بالابر کمتر خواهد بود ولی در مقایسه با طناب هزینه و زمان بیشتری احتیاج دارد. نماشویی با طناب اگر به طور صحیح انجام شود از داربست خطرات کمتری دارد. بر این اساس، انتخاب راه مناسب به ساختمان و شرایط آن بستگی خواهد داشت.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ، شستشوی نما با راپل ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  شستشوی نما با راپل و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب و شستشوی نما با راپل ….

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *