منوی دسته بندی

شستشوی نما بدون استفاده از داربست

شستشوی نما بدون داربست - نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان - شماره تماس: 09124652126

ما در این مطلب به مبحث شستشوی نما بدون داربست می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

شستشوی نما بدون داربست

نماشویی یکی از روش های پاکسازی، لایه برداری و نوسازی نماهای ساختمانی است، جهت انجام نماشویی به دستگاه هایی مثل واترجت صنعتی، پایلو، پولیش، سندبلاست و همچنین موادشوینده مخصوص لازم است.

تاریخچه شستشوی نما

شستشوی نمای ساختمان از سال 1950 به معنی شستشوی پنجره ساختمان های آسمان خراش نامیده شد و توسط یک گروه اختصاصی انجام می شود، آنها با استفاده از تسمه های چرمی آویزان و از اطراف ساختمان قلاب می کنند. بعد از چندین زمان ساختمان ها با نمای بسیار شیشه ای ساخته شده اند به همین دلیل که پنجره های تمام ساختمان برای باز شدن نیست و برای تمیز کردن حتما نیاز به دسترسی است به همین دلیل نیاز به تخصص خاصی برای شستشوی نما نیاز است و معمارها باید سطح سقف را مسطح کنند تا بتوانین لوازم راپل را بتوانند بر روی آن نصب نمایند.

انواع شستشوی نما

شستشوی نما به دو روش انجام می شود:

روش اول، روش قدیمی و سنتی می باشد که به وسیله ی نصب داربست شستشوی نما ممکن است انجام شود. داربست نیاز به مدت زمان زیاد جهت نصب و جمع آوری خواهد داشت و خطرات در زمان کار آن نسبت به دیگر روش ها بیشتر می باشد و همچنین در زمان اجرا فضای نما با داربست به طور کامل گرفته می شود. که منجر به از دست دادن نما در طول کار می شود.

روش دوم، روشی جدید است که امروزه جایگزین روش های گذشته شده است؛ که با نام راپل شناخته شده اند. از مزیت های آن به موردهایی مانند: سرعت و ایمنی زیاد آن اشاره نمود. در این روش نماشویی توسط طناب انجام می گیرد.

به همین دلیل نماشویی را به 3 روش میتوانیم انجام بدهیم که با توجه به انواع نما و مقدار آلودگی نما روش متناسب توسط کارشناسان تعیین می شود. در ادامه روش انجام هر 3 روش را توضیح خواهیم داد:

 روش اول:

در این روش شستشو با دستگاه واترجت ( آب پرفشار ) انجام می گیرد. وسیله واترجت معمولا نیاز به برق 3 فاز دارد که البته نوع موتور بنزینی آن موجود می باشد. توانایی فشار بار آن میان 120 الی 280 بار است.

روش دوم:

در این روش از آب و سیلیس که به نام واترسند بلاست معرفی شده است استفاده می کنیم.معمولا برای نماهای ساختمانی از جنس سنگ یا آجر که دارای لکه یا جرم های سنگین بر روی سطوحی که صیغلی نشده اند قرار می گیرد را به آسانی از بین خواهد برد.

روش سوم:

در این روش تعدادی از پیمانکارها از موادهای شوینده که بیشترین پایه اسیدی دارند استفاده می کنند در بعضی موارد به سطح و جنس نما آسیب رسانده اند، بهترین نوع شوینده نانو می باشد که با توجه به نوع جنس نمای ساختمان، نوع نانو تغییر خواهد کرد.

جنس نمای ساختمان در انتخاب نوع و روش برای شستشو بسیار لازم است و شستشوی نما بر روی هر سطوح فرق دارد که در ادامه هر کدام از آن ها به طور خلاصه توضیح می دهیم:

  • شستشوی نمای آجری
  • شستشوی نمای سنگی
  • شستشوی نمای شیشه ای
  • شستشوی نمای کامپوزیت
  • شستشوی نمای سیمان
  • شستشوی نمای کنتیکس

بیشتر بخوانید: شستشوی نمای ساختمان ها

نماشویی ساختمان مانند نما آجر

نمای آجری جزء قدیمی ترین نوع نماهای جهان است که در حال حاظر از آن استفاده می شود. این نمونه از نماها با گذر زمان با توجه به آلاینده ها و باران خیلی سریع چرک آلود شده اند در نتیجه باعث کم شدن زیبایی نما می شود. برای از بین بردن این ایراد میتوانید از نماشویی به طور مختلف 1 یا 2 بار در سال توسط نیروهای متخصص انجام دهید.

برای شستشوی نمای آجری از 3 روش واتر جت و روش سند بلاست و اسید شویی قابل انجام می باشد. اسید شویی برای ساختمان هایی با قدمت زیاد و همینطور جرم بسیار زیاد دارند استفاده می شود.

شستشوی چوب ترمو

شستشوی چوب ترمو معمولا توسط واتر جت انجام می شود، در شستشوی چوب ترمو لازم به رعایت نکات متفاوتی مانند نوع پوشش چوب،  و اینکه نیاز به رنگ آمیزی دوباره دارد یا نه و باید نکاتی در زمان اجرای شستشو انجام گیرد که لازمه آن استفاده ازگروه متخصص شستشوی نما است. برای شستشو چوب ترمو می توانید با استفاده از تکنیک های لایه برداری توسط سنباده مخصوص استفاده نمود اما در مقابل هزینه زیاد و امکان آسیب به چوب نیز وجود خواهد داشت.

شستشوی نما با واتر جت

دستگاه واترجت معمولا برای نوع های نما مانند آجر، سنگ و .. قابل استفاده می باشد. دستگاه واترجت معمولا با حداکثر فشار 300 بار و برق 3 فاز کار می کند، برای این که فرق فشار را بیشتر بدانید، به عنوان مثال درون کارواش ها برای شستشو از فشار مابین 50 الی 70 بار استفاده خواهد شد. پیشنهاد می کنیم بعد از شستشو با واترجت از سند بلاست برای شستشو جهت پاکسازی نهایی استفاده نمایید.

و همچنین برای بهبود شستشو و بیشتر شدن میزان پاکیزگی نما می توان از رزین آجر برای ضد آب نمودن آن استفاده نمود.

شستشوی نما با مواد نانو

این روش نسبت به دیگر روش ها هزینه زیادتری می طلبد به همین علت بیشتر برای بناهای با ارزش و با قدمت زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. نانو نمونه ای از شوینده هاست که آلودگی را بدون آسیب به مصالح ساختمانی و بدنه های ساختمان از بین خواهد برد

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *