منوی دسته بندی

مقایسه نماشویی با طناب و داربست

مقایسه نماشویی با طناب و داربست - نماشویی و کار در ارتفاع - شستشوی نما با طناب - رنگ آمیزی نما - شماره تماس: 09197921711 - 09124652126

ما در این مطلب به مبحث مقایسه نماشویی با طناب و داربست می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای نماشویی ساختمان داربست مناسب‌تر می باشد یا کار با طناب؟

هنگامی که تصمیم به انجام دادن نگهداری و تعمیرات نمای ساختمان دارید پرسش های متفاوتی برای شما ایجاد می شود مانند اینکه کار را با شرکت انجام بدهید یا مستقیما به فرد مجری کار بسپارید، کدام فصل برای انجام پروژه مناسب ترین زمان است یا کدام پوشش‌ های بیمه ای برای  اجرای کار احتیاج می باشد. ولی یکی از رایج ترین پرسش های زمان اجرای کار در ارتفاع این پرسش می باشد که بهتر می باشد پروژه به روش کار با طناب انجام گیرد یا از داربست برای انجام دادن کار استفاده گردد.

به صورت کلی می بایست بدانید که طناب و داربست ابزارهایی جهت دسترسی به نقطه های مرتفع می باشد و هیچ یک نسبت به دیگری برتری اساسی‌ای ندارد و بر اساس نوع پروژه یکی از آنها استفاده می شود.

مقایسه نماشویی با طناب و داربست - نماشویی و کار در ارتفاع - شستشوی نما با طناب - رنگ آمیزی نما - شماره تماس: 09197921711 - 09124652126

در این مطلب تلاش شده است که با در نظر داشتن معیارهای زیر به این سوال که داربست بهتر می باشد یا طناب، پاسخ داده شود:

  • آشنا شدن کلی با روش کار در ارتفاع با طناب
  • هر یک از این دو روش برای چه خدماتی مناسب‌ می باشند
  • علت ایمن تر بودن کار با طناب از داربست چیست
  • اثر این دو روش بر کیفیت انتهایی نقاشی نما

در نظر بگیرید که استفاده کردن از هر یک از این دو روش دارای محدودیت‌هایی می باشد که در این مطلب به آن پرداخته نشده.

آشنا شدن به صورت کلی با روش کار در ارتفاع با طناب

دسترسی به نمای ساختمان در روش کار با طناب توسط ابزاری مشابه ابزار صخره‌نوردی با استانداردی معین انجام می گیرد. در این روش مجری کار خود را به وسیله دو طناب در بام ساختمان مهار می نماید، بعد به کمک ابزار فرود از نمای ساختمان پایین آمده و به اجرای کار مشغول خواهد شد. خیلی اهمیت دارد که مجری کار از دو طناب جهت اجرای پروژه استفاده نماید، رعایت کردن این موضوع از بروز حادثه ها پیشگیری خواهد نمود.

بیشتر بخوانید: پوشش درز بین ساختمان با طناب

برای بستن طناب‌ها هم از نقطه های مستحکمی در بام ساختمان مثل گیره گاورنر اتاق آسانسور، کانال کولر(مقاوم‌ شده)، پایه هواساز و سایر تجهیزاتی که وزن مجری کار را بتواند تحمل کند مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر بگیرید که مجری کار با طناب، می بایست افزون بر توانایی استفاده کردن از ابزار کار در ارتفاع، مهارت فنی موردنیاز در نصب، عوض کردن و تعمیر کردن مصالح نمای ساختمان را داشته باشد.

هر یک از این دو روش برای چه خدماتی مناسب‌ هستند؟

برای استفاده کردن از طناب یا داربست یک قانون کلی موجود است که طبق آن کارهای سنگین مثل ساختن نما یا بازسازی نمای ساختمان با استفاده کردن از داربست انجام می گیرد و انجام دادن خدمات نگهداری و تعمیرات نما مثل شستشوی نمای ساختمان یا عوض کردن لامپ نما به روش کار با طناب انجام می گیرد.

در انجام دادن امور سنگین مثل بازسازی نمای ساختمان باید مجریان کار تسلط زیادی جهت حمل و جای‌گذاری قطعات نمای ساختمان داشته باشند و این قطعات را با دقت زیادی در نمای ساختمان نصب نمایند که این امور در روش کار با طناب امکان ندارد، از سوی دیگر معمولا در اجرا کردن بازسازی نما مدت زمان اجرا کردن کار طولانی می باشد و پرداختن هزینه‌ های نصب کردن داربست در این مدت زمان منطقی است.

در مقابل جهت انجام دادن خدمات نگهداری و تعمیرات نمای ساختمان معمولا انتقال مصالح سنگین انجام نمی گیرد و کارها در مدت زمان کمی به پایان رسیده و همین موضوع استفاده کردن از روش کار در ارتفاع با طناب را منطقی می کند. برای انجام دادن خدمات زیر از کار با طناب استفاده می گردد:

شستشوی نمای ساختمان، مقاوم‌سازی سنگ نمای ساختمان، آب بندی نمای ساختمان، پوشش دادن درز انقطاع، عوض کردن لامپ، عوض کردن شیشه، نصب کردن توری و انواع الحاقات در نمای ساختمان

علت ایمن تر بودن کار با طناب از داربست چیست

برای همه ی روش های کار در ارتفاع آیین نامه‌های ایمنی موجود است و در صورتی که اجرای کار در چهارچوب این قوانین انجام گیرد، احتمال رخ دادن حادثه برای مجریان کار و افراد ثالث به حداقل رسیده و در صورتی که قوانین ایمنی جدی گرفته نشود احتمال رخ دادن حادثه افزایش خواهد یافت. در نتیجه با رعایت همه ی موارد ایمنی، حادثه های استفاده کردن از داربست هم به حداقل می رسد. به عنوان مثال استفاده کردن از تخته سالم، کمربند ایمنی و رعایت کردن فاصله استاندارد لوله‌های داربست اهمیت خیلی زیادی برای کار با داربست دارد و عدم رعایت هر یک می‌تواند حادثه ساز شود. متاسفانه در موارد بسیاری شاهد عدم رعایت نکته های ایمنی در زمان استفاده کردن از داربست به وسیله مجریان کار بوده‌ایم که این مورد باعث کم شدن اطمینان خاطر در مان استفاده از داربست شده.

بیشتر بخوانید: مزایای نماشویی با طناب

در کار با طناب هم موارد ایمنی بسیاری وجود دارد که می بایست همه ی این موارد به وسیله مجری کار به صورت دقیق رعایت شود، ولی از آنجایی که ایمنی در اساس کار با طناب ریشه داشته و در صورتی که از ابزار استاندارد برای اجرا کردن کار استفاده شود احتمال بروز حادثه خیلی کم خواهد شد، این روش نسبت به استفاده کردن از داربست ایمن‌تر است. به عنوان مثال در صورتی که در اجرا کردن کار از دو طناب استفاده گردد که یکی به عنوان طناب حمایت می باشد، دیگر امکان بروز حادثه جانی موجود نخواهد بود.

اثر این دو روش بر کیفیت نهایی رنگ آمیزی نمای ساختمان

قبل از این بیان شد که از لحاظ حفظ ایمنی مجری کار و کم شدن هزینه‌های اجرایی بهتر می باشد برای اجرا کردن کارهای سبک نگهداری و تعمیرات نمای ساختمان از روش کار در ارتفاع با طناب استفاده گردد، با این حال توصیه می‌شود برای انتخاب کردن روش اجرا کردن رنگ‌آمیزی نمای ساختمان موارد دیگری را نیز در نظر داشته باشید. بدون شک استفاده کردن از داربست باعث زیاد شدن تسلط مجری کار بر نمای ساختمان گشته و همین مورد در خصوص برخی از پروژه‌های رنگ آمیزی نما اهمیت زیادی می یابد.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب ، کار با طناب ، آب بندی و اجرای نانو ، برش کاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *