منوی دسته بندی

نصب شیشه نمای ساختمان

نصب شیشه نمای ساختمان - نماشویی - نصب بنر و تابلو تبلیغاتی - رنگ آمیزی نما -تعویض شیشه نمای ساختمان - شماره تماس: 09124652126

ما در این مطلب به مبحث نصب شیشه نمای ساختمان می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

نصب و عوض کردن شیشه نما توسط طناب

عوض کردن شیشه نما جزء آخرین اقداماتی می باشد که برای محافظت از شیشه نما باید انجام گیرد. به صورت کلی به مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی شاهد تولید شدن انواع مختلفی از شیشه های نما می باشیم. این شیشه ها به صورت قابل توجهی در مقابل نیرو های نوسانی مثل نیروی باد و حتی ضربه از خود استحکام نشان می دهند. عموما محافظت این نوع از نما دارای سه قدم اصلی می باشد که از قبیل آن ها می شود به موارد زیر اشاره داشت:

 • تمیز کردن و شست و شو
 • آب بندی نمودن
 • عوض کردن شیشه نما

به صورت کلی برای عوض کردن شیشه به کار رفته در نما اول می بایست با نوع آن آشنا شوید. از انواع شیشه های استفاده شده در نما می شود به موارد زیر اشاره نمود:

 • شیشه فریم لس
 • شیشه اسپایدر
 • شیشه کرتن وال
بیشتر بخوانید: نماشویی ساختمان چیست؟

عوض کردن شیشه نما و دلیل آن

به صورت کلی عوض کردن شیشه نما موقعی انجام می شود که شیشه بنا به عللی بشکند‌. از جمله این علت ها میشود به موارد زیر اشاره داشت:

 • برخورد داشتن و یا ضربه محکم به گوشه های شیشه
 • گرم و سرد شدن متوالی در شیشه هایی که از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشند.
 • اگر رگلاژ و قاب بندی مناسب نباشد
 • وجود انواع ترک کوچک در زمان ساخت شیشه نما

متصل نشدن به قاب به صورت کامل، این عامل معمولا می تواند صدمه های جبران ناپذیری را وارد کند. زیرا شیشه به صورت کامل به قاب وصل نشده و احتمال دارد از ارتفاع رها شود.

فرآیند عوض کردن شیشه استفاده شده در نمای ساختمان

به صورت کلی عوض کردن شیشه نما می بایست در ارتفاع انجام شود. به طور معمول عوض کردن و نصب شیشه نما توسط طناب انجام می شود. زیرا هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زمانی به صرفه تر می باشد.

چنانچه عوض کردن شیشه نما با استفاده از داربست و یا بالابر انجام شود، هزینه خیلی زیادی خواهد داشت. افزون بر این اجرای داربست در اماکن شلوغ امکان پذیر نمی باشد. به همین ترتیب این راه همواره محدودیت های خیلی زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: سه روش اصلی برای نماشویی ساختمان

عوض کردن شیشه نما

برای عوض کردن شیشه می بایست مراحل مختلفی طی شود که از قبیل آن ها می شود به موارد زیر اشاره نمود:

 • برداشتن شیشه قدیمی که بر اثر عوامل مختلف شکسته است.
 • هواگیری قاب شیشه ای برای حذف مانع ها جهت نصب دوباره شیشه
 • نصب شیشه نو بر روی قاب پاکیزه شده
 • آب بندی کردن شیشه
 • تست آب بندی، طوری که هیچ نوع درز و یا نشتی هوا و یا رطوبتی به داخل ساختمان موجود نباشد.

عوض کردن شیشه نما توسط طناب، قاپک اتوماتیک و  یا جرثقیل

به صورت کلی عوض کردن شیشه نما محتاج افرادی ماهر و توانمند می باشد. معمولا عوض کردن شیشه های کوچک با وزن نسبتا کم توسط خود اشخاص امکان پذیر می باشد. ولی اگر وزن شیشه های استفاده شده در نمای ساختمان از ۲۰۰ کیلوگرم زیادتر باشد، می بایست از جرثقیل، طناب و قاپک پنوماتیکی استفاده شود. جرثقیل ها معمولا جهت بالا بردن و قاپک ها جهت نگه داشتن شیشه های نما ساختمان استفاده می شوند. به همین ترتیب بعد از بالا بردن شیشه ها توسط جرثقیل، اجرا کنندگان با استفاده از طناب راپل نسبت به نصب کردن این شیشه ها اقدام می نمایند. معمولا ترکیب این تجهیزات باعث می شود تا سطح امنیتی عوض کردن شیشه تا اندازه قابل توجهی زیاد شود.

روش اجرا کردن نمای کرتین وال

در نحوه اجرا کردن نمای کرتین وال، یک سازه جداگانه، به صورت قائم بر ساختمان ساخته می‌شود. در انتها شیشه‌ها روی این سازه قرار داده می شوند. در اجرا کردن دتایل کرتین وال dwg یا دیتیل های کراتین وال، سه نوعِ لامل، یکپارچه و اسپایدر مورد بررسی و طراحی قرار می گیرند.

اجرا کردن نمای شیشه ای کرتین وال لامل

این نوع از اجرا کردن نمای شیشه‌ ای ساختمان به دو شکل بدون قاب و درپوش دار اجرا می گردد. در سیستم درپوش دار، یک شبکه معین که دربرگیرنده پروفایل های عمودی و افقی است، ساخته می گردد. شیشه به شکل مستقیم بر روی لامل قرار داده می شود. در طراحی نمای شیشه ‌ای فریم‌ لس، سطح شیشه به طور کاملا یکدست نمایش داده می‌شود.

اجرا کردن نمای شیشه ای کرتین وال یکپارچه

یکی از ویژگی‌های این نوع از اجرا کردن نمای شیشه‌ ای ساختمان این می باشد که جزئیات طرح از قبل تعیین می شود. این جزئیات می‌تواند شامل طراحی محیط داخلی نما، هوابندی و…. شود. استفاده از این سیستم در ساختمان های طویل که مدت زمان و سرعت ساخت در آن‌ها خیلی مهم می باشد، پیشنهاد می‌شود.

اجرا کردن نمای شیشه ای به شیوه اسپایدر

در این شیوه اجرا کردن نمای شیشه‌ای، همه ی شیشه‌ها توسط اتصالات نقطه‌ای به سازه وصل می گردند. با این وضعیت کاربرد اصلی این شیوه از اجرا در ساختمان‌هایی می باشد که هیچ نوع سازه عمودی و افقی دیده نمی‌شود.

نمای اسپایدر به علت ساده بودن و کم هزینه بودن در ایران خیلی مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. افزون بر این، محافظت و نظافت این شیوه اجرا به مراتب پایین تر می باشد و کارفرما نیز توانایی سفارشی‌سازی بسیاری پیش رو دارد. برای اجرا نمودن نمای شیشه‌ای اسپایدر به یک سری قطعه احتیاج می باشد که در زیر به آن‌ها اشاره می کنیم.

دست عنکبوتی

این قطعه که اصلی ترین آنهاست که در حقیقت نگهدارنده شیشه در نما می باشد که با توجه به مکان و روش قرارگیری شیشه از نوع یک شاخ، دو شاخ، سه شاخ یا چهار شاخ استفاده‌ می نمایند.

اتصال دهنده

این قطعه کار اتصال اسپایدر به سازه اصلی را انجام می دهد.

شیشه

در اجرا کردن نمای شیشه همه ی تلاش این است که از مقاوم‌ترین نوع شیشه استفاده گردد. از همین رو در اغلب پروژه‌ها از شیشه‌های لمینیت استفاده‌ می گردد.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *