منوی دسته بندی

نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب

نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب - رنگ آمیزی نما - شماره تماس: 09197921711 - شماره تماس: 09124652126 - آرین ایراتا

ما در این مطلب به مبحث نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب (نکته هایی که ضروری می باشند)

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان حتما نیااز می باشد که توسط شخص استاد کار و با کیفیت بسیار بالا انجام شود. در صورتی که مقاومت نمای ساختمان کم باشد، با ریزش سنگ نما همراه خواهد شد و احتمال صدمه های مالی و حتی جانی هست. بعضی اوقات افراد تصور می نمایند این یک کار راحت می باشد و کارگران روزمزد نیز قادر هستند آن را انجام دهند. در صورتی که پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نیازمند تخصص و دقت بالا و ابزارهای قابل اطمینان می باشد.

با این مطلب از مجموعه آموزش های آرین ایراتا (ارائه دهنده خدمات کار در ارتفاع توسط طناب) همراه باشید. در ادامه مهمترین نکته ها و بهترین شیوه پیچ و رولپلاک نما را چک نموده ایم.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چنانچه به شکل درستی انجام نشود، در مقاوم سازی سنگ نما تاثیری نخواهد داشت و حتی سبب می شود به سنگ نما صدمه وارد شود. به شکل کلی روش انجام این کار و ابزار و متریال مورد استفاده در خروجی نهایی اثرگذار می باشد. به همین علت نیاز می باشد دقت و حساسیت بسیاری روی این مورد داشته باشید.

در این آموزش دلیل ریزش سنگ نما، پیچ‌و رولپلاک نما توسط طناب (راپل)، مرحله های انجام این کار، قیمت پیچ و رولپلاک نمودن نما و بقیه نکات مهم و ابزارهای مورد استفاده را چک نموده ایم.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

دلیل ریزش سنگ نما

تجربه نشان داده که بیشترین دلیل ریزش سنگ نمای ساختمان بارندگی ها، زلزله و همینطور طوفان های شدید می باشد. همینطور هنگامی که فصل سرما در حال تغییر می باشد، احتمال ریزش سنگ نما هست و این به علت ضریب انبساط مواد می باشد. به همین دلیل پیچ و رولپلاک نما دارای اهمیت بسیاری می باشد.

چنانچه بندکشی نما به صورت درستی انجام نشود رطوبت و باران می تواند به پشت سنگ ها وارد شود. در فصل سرما یخ زدن آب سبب می شود با گذشت زمان سنگ ها جدا شده و شاهد ریزش آنها باشیم. همینطور این اتفاق در مواقعی که ساختمان ها نشست می کنند ایجاد خواهد شد و پیچ و رولپلاک نمودن سنگ ها لازم می باشد.

بهترین شیوه پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما به شیوه های گوناگونی قابل انجام می باشد. در صورتی که به عنوان کارفرما قصد دارید یک تصمیم اساسی و مقرون به صرفه بگیرید نیاز می باشد به مواردی مانند امنیت بالا، سرعت انجام کار، کیفیت نهایی کار، قیمت و… توجه کنید. همینطور نوع معماری ساختمان نیز در انتخاب شیوه مناسب اثرگذار خواهد بود.

پیچ و رولپلاک نما توسط طناب

پیچ و رولپلاک نما توسط طناب کارآمدترین و موثرترین شیوه اجرا می باشد. برخلاف شیوه هایی مانند داربست، در این شیوه قیمت پیچ و رولپلاک خیلی کمتر خواهد بود. استفاده از طناب یکی از امن ترین و مطمئن ترین شیوه های کار در ارتفاع می باشد و همچنین کارها با سرعت و کیفیت بالاتری انجام خواهد گرفت.

البته همان گونه که اشاره شد نیاز می باشد معماری ساختمان شما مناسب شیوه راپل و دسترسی توسط طناب باشد زیرا اگر ساختمان شما دارای پیشانی بیشتر از 1/5 متر باشد، نمی شود از طناب استفاده کرد.

مرحله های پیچ و رولپلاک نما (توسط طناب)

پیچ و رولپلاک سنگ نما نیاز می باشد با دقت کافی و ترتیب صحیح انجام گیرد. اگر یکی از سنگ های نما شل و جدا شود، سنگ های پیرامون آن به علت عوامل گوناگون و به مرور زمان جدا خواهند شد. هرچه این کار با کیفیت بالاتری انجام گیرد، از خسارت و هزینه های زیادتر پیشگیری خواهد شد.

هنگامی که کار را شروع می نمائید و تا آخر آن، نیاز می باشد در اطراف ساختمان نوار خطر بگذارید تا رفت و آمد در آن فضا محدود شود. برای پیچ و رولپلاک نمودن نما، توسط طناب مراحل زیر لازم می باشد:

سنگ های قرنیز جان‌پناه درون پشت بام را پیچ و رولپلاک نمائید.

یک بررسی کلی درباره ی نمای ساختمان انجام دهید و سنگ های شل یا جداشده را محکم نمائید یا بردارید. از آنجایی که احتمال دارد سنگ ها در طول انجام کار جدا شوند نیاز می باشد این کار را همان اول انجام دهید.

بیشتر بخوانید: جوشکاری در ارتفاع

سنگ ها را سوراخ نمائید و بعد آنها را خزینه کاری نمائید. توجه کنید که خزینه کاری سنگ ها بیشتر از اندازه نباشد. فاصله میان سوراخ سنگ ها از 50cm زیادتر نباشد و روی رگه های سنگ سوراخ به وجود نیاورید.

حالا می بایست پیچ و رولپلاک را در سوراخ هایبه وجود امده روی سنگ بگذارید. برای اجرا کردن اصولی، رولپلاک را در سنگ نما طوری وارد نمائید که رولپلاک کاملا درون سنگ شود.

پیچ ها را توسط پیچ بند محکم نمائید.

سنگ هایی که از نما جدا شده است را اندازه گیری کنید و بعد نصب نمائید.

بندکشی ساختمان را دوباره ترمیم نمائید. این کار به وسیله مخلوطی از سیمان و چسب مقاوم در مقابل رطوبت و UV انجام می گیرد.

پیچ ها را بتونه کاری نمائید. این بتونه شامل چسب بتن مقاوم در مقابل UV و رطوبت و پودر سنگ، سیمان سفید و پودر رنگ (مانند رنگ نما) میباشد. این قسمت در افزایش کیفیت کار نهایی خیلی اثرگذار می باشد.

قیمت نهایی پیچ و رولپلاک نما و نکات کلیدی

قیمت پیچ و رولپلاک نما به عوامل زیادی وابسته است. تا اینجای آموزش بعضی از این موارد را چک نمودیم. برای مثال در صورتی که از شیوه دسترسی توسط طناب استفاده نمائید، هزینه آن با توجه به هزینه داربست و بقیه شیوه ها تفاوت دارد. قیمت نهایی امکان دارد بر اساس متر مربع یا تعداد پیچ حساب شود و برای انجام بررسی بهتر نیاز می باشد در این مورد اطلاعات کسب نمائید.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب , برش کاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *