منوی دسته بندی

نماشویی ساختمان با طناب

نماشویی ساختمان با طناب - نماشویی - شستشوی نما - نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان - شماره تماس: 09124652126 - 09197921711

ما در این مطلب به مبحث نماشویی ساختمان با طناب می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

آشنایی با مزیت های نماشویی توسط طناب

نماشویی با طناب به شستشوی اقسام نماهای سازه توسط طناب گفته می شود. در این روش جرم، کثیفی و ناپاکی های نمای سازه توسط مواد شوینده خاصی از بین می روند. این نوع نماشویی برای تمدید و بازیافتن زیبایی و سطح کیفی اولیه نما مسئله عمده ای می باشد که در گرو اعمال آن توسط متخصصان ماهر در این زمینه است. در صورتی که این فرایند توسط  اشخاص مجاز و قابل اطمینان انجام شود مزیت ها و امتیازات زیادی را به همراه خواهد آورد.

بهسازی و احیا کردن سطح کیفی اولیه نمای سازه جزو مهم ترین فایده ها و امتیازات نماشویی با طناب حساب می شود. این پروسه از مرتفع ترین بخش سازه، اجرا می گردد و روی همه ی سطوح نما استفاده می شود.

تنها در حالتی که نمای سازه اخیرا اجرا شده باشد و صاحب کار و مجری مایل به شستشوی آن باشد از داربست استفاده می کنند. در غیر این صورت روش نماشویی با طناب و بدون داربست در اغلب مواقع پاسخگوی احتیاج شما است. مدت زمان تسلط راپل کاران بر روی سطوح نمای سازه در مقایسه با زمان مدنظر برای اجرای داربست خیلی کمتر می باشد. اجرا کردن داربست با ریسک های زیادی از جمله جانی و سقوط همراه می باشد که باید اعمال این پروسه توسط کارشناسان این حوزه انجام شود تا دستیابی به همه ی سطوح نما امکان داشته باشد.

امروزه با ملاحظه به اشکال متنوع برخی نماها که دربردارنده قسمت خارجی می باشند می تواند اجرای داربست را با دغدغه هایی مواجه سازد. داربست باید به گونه ای نصب شود که سختی ها و دغدغه های ذهنی و روانی متخصصان این حوزه را کم کند. حرکت مداوم فنی کار بر روی داربست و جابجایی های عمودی و افقی او روی سطوح نما کمی سخت می باشد و با ملاحظه به این که قسمت های فلزی لیز و خیس می شوند بسیار ترسناک و خطرناک می باشد. در روش نماشویی با راپل فنی کار از طناب های کمکی و قلاب به سادگی و بدون هیچ گونه نگرانی و ترس بالا و پایین خواهد رفت.

نماشویی با داربست یا طناب به چه شکل می باشد؟

نماشویی با طناب و بدون داربست به چه شکلی می باشد؟ بعد از تمام شدن مراحل ساختمان سازی و نمای سازه، برای اینکه نمای سازه پاکیزه و عاری از هر گونه آلودگی و مصالح مانند گچ، سیمان و … شود احتیاج به شستشوی نمای سازه دارید.

اما به هیچ عنوان نگران این مسئله که سازه شما مرتفع می باشد و به چه شکل شستشوی نمای سازه به طبقات بالاتر دستیابی خواهد داشت، نبوده و کار را به فنی کاران ماهر نماشویی بدون داربست بسپارید.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

به جهت شستشوی نما با این شیوه به هیچ عنوان اهمیت ندارد که شما دارای یک ساختمان مرتفع می باشید یا یک واحد یک طبقه. در هر ارتفاعی شستشوی نما با طناب قادر است سازه شما را به مناسب ترین نوع ممکن و بهترین سطح کیفی بشوید و یک نمای پاکیزه و خارق العاده را به شما تحویل خواهد داد. در این حالت نگران کار شستشوی نمای سازه در جاهای مرتفع نباشید. نماشویی بدون داربست برای هر سازه مرتفعی ضروری می باشد چون که حتی سازه هایی نیز که قدیمی می باشند بعد از طی مدت زمانی نمای آنها آلوده شده و احتیاج به شستشوی نما بدون استفاده از داربست دارند.

برخی سازه هایی می باشند که باید همواره پاکیزه و عاری از هر گونه آلودگی باشند و نیاز پی در پی به شستشوی نما با طناب را دارند مانند بیمارستان ها، فروشگاه ها، هتل ها، مراکز تفریحی و … که تاثیر خیلی بالایی در جذب توریست دارد و در دید مردم اهمیت زیادی دارد و همواره باید یک نمای خیلی پاکیزه داشته باشد.

شیوه های متنوع نماشویی ساختمان

در مجموع سیستم واترجت یا سیستم سندبلاست برای نماشویی ساختمان استفاده می شود. استفاده از این سیستم برای شستشوی نما زمانی انجام می شود که نمای سازه کثیفی و آلودگی زیادی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: جوشکاری در ارتفاع

در مجموع شیوه های نماشویی شامل موارد زیر هستند:

•نماشویی ساختمان توسط داربست

شستشوی سازه ها به خصوص آپارتمان های مرتفع، کار بسیار ترسناک و خطرناکی می باشد و اجرا کردن آن بدون داشتن مهارت و تخصص لازم مقدور نمی باشد. به همین دلیل شستشوی نمای سازه باید توسط فردی متخصص، کاربلد و توسط لوازم امنیتی یعنی داربست انجام شود.

•نماشویی توسط طناب

این شیوه در مقایسه با روش قبلی به دلیل اتصالاتی که توسط طناب انجام می شود از ایمنی بالاتری برخوردار می باشد.

•نماشویی ساختمان توسط کمربند محافظ

در این روش نیز مثل روش قبلی به دلیل استفاده از کمربند های محافظ توسط شستشوی سازه، ایمنی بیشتر او در هنگام کار در ارتفاع تضمین می گردد.

همان طور که می دانید شستشوی سازه های متنوع مانند نمای کامپوزیتی یک کار کاملا حرفه ای می باشد و باید توسط فرد متبحر و با تجربه ای انجام شود.

انواع سطوحی که قابل شستشو هستند

از نماشویی می توان جهت شستشوی اغلب نمای سازه ها استفاده نمود مگر اینکه در نمای ساختمان متریال های خاصی به کار رفته باشد و احتمال شستشوی نمای سازه با سیستم شستشوی فشار قوی نما موجود باشد. در مجموع سطوحی که با این کار قابل شستشو است را در زیر عنوان نموده ایم:

•نماهایی که سطح آجری دارند.

•نماهایی که سطح سنگی دارند.

•نماهای کامپوزیتی و شیشه ای

•نماهای سیمانی و کنیتکس

•نماهایی که در آن ترموود بکار رفته باشد.

همه ی سطوحی که نام برده شده شستشو و جرم زدایی آن ها قابل انجام می باشد، در صورتی که در نمای سازه شما این متریال به کار رفته باشد مسلما بدون هیچ نگرانی قادر خواهید بود عملیات جرم زدایی و تمیزکاری نما را به انجام رسانید.

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *