منوی دسته بندی

پوشش درز انقطاع ساختمان

پوشش درز انقطاع ساختمان - نماشویی و کار در ارتفاع - شستشوی نما با طناب - پیچ رولپلاک نما - آب بندی و اجرای نانو - 09197921711 - 09124652126

ما در این مطلب به مبحث پوشش درز انقطاع ساختمان می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

پوشش دادن درز انقطاع نمای ساختمان

در این مطلب به پوشش دادن درز انقطاع نمای ساختمان برای پیشگیری از شیوع آلودگی نشات گرفته از وجود حیوانات و همچنین حفظ جلوه نمای ساختمان می پردازیم.

در ادامه موارد زیرمورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 1. قوانین ملی ساختمان برای پوشاندن درز انقطاع ساختمان
 2. مصالحی که برای پوشش دادن درز انقطاع نمای ساختمان مناسب می باشند
 3. روش اجرای پوشش دادن درز انقطاع نمای ساختمان توسط طناب
 4. مرحله های انجام کار
 5. عوامل تاثیرگذار بر قیمت انجام پوشش دهی درز انقطاع نمای ساختمان

با مطالعه کردن این مطلب اطلاعات کاملی در مورد پوشش دادن درز انقطاع نمای ساختمان بدست خواهید آورد.

قوانین ملی ساختمان برای پوشاندن درز انقطاع ساختمان

از نظر قوانین ساخت و ساز ساختمان حداقل فاصله 20سانتی متری برای دو ساختمان باید رعایت گردد، که این فاصله بعد از تمام شدن ساخت پوشیده می شود .

علت اصلی تعبیه درز انقطاع در ساختمان ها تحمیل نکردن وزن ساختمان ها بر همدیگر می باشد که این موضوع در هنگام نشست ساختمان و زمان زلزله اهمیت زیادی پیدا می کند .

چه مصالحی برای پوشش دهی درز انقطاع نمای ساختمان مناسب هستند

به صورت کلی مصالح پوشش دهی درز انقطاع ساختمان می بایست ویژگی های زیر را داشته باشند:

 1. ماندگاری و دوام زیاد
 2. قابلیت در نظر داشتن بازشو در جاهای مدنظر
 3. جذب کردن جابجایی های ساختمان
 4. سازگاری و توان اجرا کردن بر روی سطح به اتمام رسیده
 5. امکان آب بندی برای نفوذ نکردن رطوبت

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

با در نظر داشتن موارد فوق می شود مصالح موجود را به سه دسته ی نامناسب، معمولی و تخصصی برای پوشش دهی درز انقطاع نمای ساختمان تقسیم نمود. گروه آرین ایراتا فعال در حوزه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، شستشوی نما، رنگ آمیزی نما، نصب توری مرغی و پوشش دهی درز انقطاع نمای ساختمان و بقیه خدمات کار در ارتفاع است.

مصالحی مثل آجر و سنگ به علت عدم امکان ایجاد بازشو و عدم جذب جابجایی های ساختمان جهت پوشش دهی درز انقطاع مناسب نیستند. یونولیت ها و سایر فوم های پر کننده هم به علت دوام کم در مقابل تابش نور خورشید و باد و باران مصالح مناسبی جهت پوشش دهی درز انقطاع نیستند. توری ها هم نمی توانند پوشاننده درز انقطاع باشند و برای همین مصالح نامناسبی به شمار می روند.

پروفیل های لاستیک دار و پروفیل های آلومینیومی برش دار همه ی ویژگی های گفته شده را دارند و از پوشش های حرفه ای برای پوشش دهی درز انقطاع هستند، این پوشش ها قابلیت فوق العاده ای در جابجایی دارند و به درستی لرزش های ساختمان را جذب می نمایند. این مصالح دوام زیادی دارند و به عللی که گفته شد حتی بعد از لرزش های ساختمان هم خصوصیات کاربردی و ظاهری خود را حفظ می نمایند.

این پروفیل ها قیمت زیادتری در مقایسه با مصالح معمول پوشش دهی درز انقطاع نمای ساختمان دارند.

از مصالح معمولی و پر کاربرد در پوشش دهی درزانقطاع نمای ساختمان می شود به ورق های پلی کربنات و ورق های گالوانیزه اشاره داشت. ورق های پلی کربنات سبک هستند، تنوع رنگ بالایی برای هماهنگ شدن با نمای ساختمان دارند و از دوام بالایی در مقابل وضعیت جوی برخوردار هستند.

با این حال ورق های گالوانیزه از به صرفه ترین مصالح جهت پوشش دهی درز انقطاع نمای ساختمان هستند که افزون بر عمر بالا و خاصیت رنگ پذیریشان به علت امکان خم شدن، دارای خاصیت تطبیق پذیری زیادی با سطح زیر کار می باشند.

انتخاب غلط پروفیل، سبب تحمیل هزینه زیاد به ساختمان می شود.

کار توسط طناب روشی مناسب

می توان از روش هایی مانند استفاده کردن از داربست، کلایمر، بالابر و کرین جهت دسترسی به نقطه های مرتفع استفاده نمود که هر یک از این روش ها دارای ویژگی ها، نقطه های قوت و نقطه های ضعفی می باشند که آنها را از همدیگر متمایز می نماید. در این میان پوشش دادن درز انقطاع توسط طناب ایمن ترین، سریع ترین و به صرفه ترین شیوه دسترسی به نمای ساختمان می باشد.

برای استفاده کردن از طناب کافی می باشد که ساختمان زیرساخت مناسب برای بستن کارگاه های ایمن داشته باشد. منظور از کارگاه ایمن نقطه های اتکایی در بام ساختمان می باشد که بتواند وزن مجری کار در ارتفاع را تحمل کند. می شود از سرستون های ساختمان، کانال های کولر شاسی کشی شده، ستون های اتاقک آسانسور، پایه های هواساز و هر چیز دیگری که استحکام آن مورد تایید می باشد به عنوان کارگاه ایمن مورد استفاده قرار داد.

بعد از مشخص شدن این ستون ها، طناب های اجرای کار به شکل استاندارد بسته می شود و مجری کار توسط ابزار مخصوص، کار را آغاز می کند. یکی از نکته های خیلی مهم در طول اجرای پوشش دهی درز انقطاع نمای ساختمان با طناب، استفاده کردن مجری کار از دو طناب است که یکی از آنها به عنوان طناب حمایت جهت بیشتر شدن ایمنی در انجام کار استفاده می گردد.

بیشتر بخوانید: جوشکاری در ارتفاع

مراحل پوشش دهی درزانقطاع نمای ساختمان

شامل موارد زیر می باشد:

 1. سم پاشی درز انقطاع جهت از بین بردن حشرات.
 2. سنجیدن و تامین مصالح مناسب.
 3. اجرا کردن پوشش درز انقطاع با نصب ورق ها توسط پیچ و رولپلاک، فاصله پیچ ها بر اساس مصالح مورد استفاده میان 20 تا 40 سانتی متر می باشد.
 4. آب بندی فصل مشترک درز انقطاع و مصالح مورد استفاده جهت پوشاندن آن، به وسیله چسب های پلی یورتان.

عوامل اثرگذار بر قیمت انجام پوشش دهی درز انقطاع نمای ساختمان

قیمت پوشش دهی درز انقطاع به طور مستقیم تحت تاثیر کیفیت نهایی اجرای کار می باشد.

بیشترین هزینه مرتبط با استفاده کردن از سم پاشی، پیچ های دارای روکش گالوانیزه، پروفیل های لاستیک دار و آب بندی کامل درز انقطاع است.

حذف و یا تغییر هر یک از موارد فوق باعث کم شدن هزینه ی اجرای کار می شود.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب , برش کاری  – نماشویی ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *