منوی دسته بندی

پوشش درز بین ساختمان با طناب

پوشش درز بین ساختمان با طناب - رنگ آمیزی نما - شستشوی نما با طناب - پیچ رولپلاک نما - نماشویی - شماره تماس: 09124652126

ما در این مطلب به مبحث پوشش درز بین ساختمان با طناب می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی میکنند.

بستن و پوشش دادن درز بین دو ساختمان با طناب و بدون داربست

منظور از درز انقطاع همان فاصله یک ساختمان با ساختمان بغلی است که به شکل مهندسی شده این درز برای تمام ساختمان ها موجود است و امکان دارد به دلیل پوشانده بودن به طریق گوناگون تا به حال به چشم شما نیامده باشد.

درز های انقطاع از پایین هر ساختمان تا بالای آن امتداد داشته و در عرض و طول ساختمان موجود است به گونه ای که ساختمان ها باید کاملا از هم جدا شده باشند.

درزهای انقطاع بر اساس یک سری از محاسبات می توانند از چند سانتی متر تا حدود 50 سانتی متر وجود داشته باشند.

پوشش درز بین ساختمان با طناب و دلیل وجود درز انقطاع 

علت های وجود درز انقطاع ساختمان ها چند مورد می باشد:

1- ایجاد ایمنی برای ساختمان های مجاور در زمان وقوع زلزله یا خراب شدن ساختمان مجاور
2- پیشگیری از انتقال سر و صدا و گرما و سرما میان ساختمان ها
3- پیشگیری از بروز حادثه و آسیب به ساختمان در صورت نشست کردن ساختمان مجاور

علت پوشاندن درز انقطاع چیست؟

به طور معمول بعد از ساخت ساختمان ها در همان مرحله اجرا کردن نما، تمهیداتی را برای پوشش دادن درز انقطاع در نظر دارند. در غیر این صورت پوشش دادن درز انقطاع ساختمان به علت های زیر امری ضروری می باشد.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

1- گرفتن پایان کار

ساختمان هایی که در آخر ساخت، درز انقطاع موجود در میان ساختمان خود و ساختمان های مجاور را نپوشانند برای گرفتن پایان کار حتما با مشکل مواجه خواهند شد. از این رو پوشاندن درز انقطاع ساختمان جهت گرفتن پایان کار امری واجب می باشد.

2- حفظ زیبایی نما

قطعا وجود درز انقطاع در میان دو ساختمان اگر پوشانده نشود در زیبایی نما اثر خیلی بدی خواهد گذاشت. از همین رو جهت حفظ زیبایی نما پوشاندن درز انقطاع ساختمان امری ضروری است.

3- پیشگیری از ورود پرندگان

وجود درز انقطاع میان دو ساختمان می تواند به لانه ای برای پرندگان شود. وجود داشتن و تردد پرندگان و ربزش فضولات آنها خود می تواند افزون بر ایجاد سر و صدا سبب بیماری های زیادی شود. به همین علت برای رها شدن از شر پرندگان مزاحم و فضولات و سر و صدای آنها راه حلی به جز پوشاندن درز بین دو ساختمان موجود نیست.

اشکال ورود پرندگان و مزاحم شدن آنها در نورگیرها و پاسیوها و یا همان حیاط خلوت ها هم خیلی فراگیر می باشد.

روش پوشش دادن درز انقطاع ساختمان

ولی در حال حاضر در صورتی که در حین ساختن ساختمان فکری برای پوشاندن درز انقطاع ساختمان نشود باید تمهیداتی برای این امر در نظر داشت. برای این کار یا می بایست داربست بسته شود که از نظر قیمتی به هیچ عنوان به صرفه نیست یا اینکه به سراغ خدمات راپل نمای ساختمان یا همان کار در ارتفاع با طناب رفت. گروه کار در ارتفاع آرین ایراتا با کادری با تجربه و حرفه ای این امر را برای شما میسر می کند. ولی در زیر شیوه های گوناگون پوشش دادن درز انقطاع ساختمان را برای شما توضیح می دهیم.

1- پوشاندن درز انقطاع ساختمان با یونولیت

در این شیوه برای پوشاندن درز انقطاع ساختمان از یونولیت استفاده می گیرند. یونولیت ها با توجه به سایز درز انقطاع موجود برش داده می شود و در درز موجود گذاشته می شود. نکته حائز اهمیت در این کار این می باشد که یونولیت ها می بایست به گونه ای برش داده شوند که به دشواری درون درز بروند تا به طور صحیح کیپ شده و با گذشت زمان از جای خودشان رها نشوند.

می توان بعد از جایگذاری یونولیت ها در درز انقطاع بر روی آن یک لایه مخلوط سیمان و پودر سنگ مالید. این کار افزون بر تحکیم زیادتر سبب زیبا سازی نما می شود. پیشنهاد ما این می باشد که در صورتی که درز انقطاع در نمای اصلی و یا جایی است که خیلی در معرض دید نمی باشد این کار انجام شود.

2- پوشاندن درز انقطاع توسط ورق

در این شیوه برای پوشاندن درز انقطاع ساختمان از ورق استفاده می کنند. در صورتی که دو ساختمان در یک سطح باشند از ورق صاف استفاده کرده و در صورتی که دو ساختمان عقب و جلو باشند ورق L مانند را مورد استفاده قرار می دهند.

ورق های استفاده شده باید به هر دو ساختمان و یا یک ساختمان پیچ بشوند. این که از چه نوع ورقی و با چه رنگ و قطری استفاده کنند به سلیقه کارفرما بستگی دارد. مسلما برای سادگی در نصب، طول ورق ها نباید از دو متر زیادتر باشد. عرض ورق ها هم بستگی به سایر درز انقطاع دارد و به طور معمول از هر طرف می بایست کمی زیادتر اندازه گیری و تهیه شود زیرا باید جا برای پیچ کردن آن وجود داشته باشد.

3- پوشاندن درز انقطاع توسط توری

در این شیوه از توری مرغی یا توری فرنگی جهت پوشاندن درز انقطاع استفاده می کنند. در این شیوه می بایست از زیبایی نما به صورت کامل صرف نظر نمود. این شیوه تنها برای این است که پرندگان نتوانند به درز انقطاع موجود وارد شوند.

توری های مربوطه جهت پوشاندن درز انقطاع ساختمان به میزان کمی بزرگتر از درز انقطاع برش داده شده و بعد توسط پیچ و رولپلاک و واشر به بدنه نما متصل می گردند.

نتیجه گیری از این مطلب 

در صورتی که درز انقطاع ساختمان شما باز است در اسرع وقت می توانید از تیم ما کمک خواسته و با انجام این کار افزون بر اینکه ظاهر نمای خود را زیبا تر می نمائید از شر پرندگان مزاحم و فضولات آنها که سبب انواع بیماری ها می شود پیشگیری کنید. پوشاندن درز انقطاع ساختمان توسط مجموعه طناب کاران آرین ایراتا انجام شده و دیگر احتیاجی به بستن داربست و صرف هزینه های زیاد نیست.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب , برش کاری  – نماشویی – جوشکاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *