منوی دسته بندی

پیچ رولپلاک ساختمان

پیچ رولپلاک ساختمان- نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان - شستشوی نما با طناب - نصب بنر و تابلو تبلیغاتی - شماره تماس: 09197921711

ما در این مطلب به مبحث پیچ رولپلاک ساختمان می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

مزیت های استفاده کردن از پیج و رولپلاک سنگ نما در ساختمان

بالا رفتن طول عمر نمای ساختمان

استفاده کردن از پیچ و رولپلاک برای سنگ نما ساختمان سبب استحکام بیشتر نما و بالا رفتن مقاومت آن خواهد شد که در انتها سبب بالا رفتن طول عمر مفید نما می شود و از ریختن و شکستن نما پیشگیری می کند.

پایین آمدن هزینه ها

ترمیم و محکم کردن نما در حالتی که شکستن و ریزش سنگ ها و یا عوض کردن کلی نما به علت تمام شدن نما هزینه های خیلی زیادی را برای صاحب ساختمان همراه خواهد داشت که با استفاده کردن از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ، از این اتفاق پیشگیری می شود.

بیشتر بخوانید: نماشویی ساختمان چیست؟

اجرا در مدت کم

حتی موقعی که پول و هزینه برای شما دغدغه ی مهمی نباشد ، ترمیم و عوض کردن نمای ساختمان کار خیلی زمان بری است و شما می توانید با پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان خودتان ، در مدت کم، از مزیت های بسیار زیاد و مهمی بهره مند شوید.

علت های جدا شدن سنگ نما از بدنه ی ساختمان

جداشدن و ریزش سنگ نمای ساختمان به علت های زیادی بستگی دارد که از مهم ترین و رایج ترین علت این اتفاق می توان به اثر پذیری سنگ نما از عوامل محیطی و آب و هوایی مثل زلزله ،باد و برف ،آلودگی هوا و عوامل انسانی مانند اهمال کاری در نصب نما و استفاده از مصالح بی کیفیت اشاره داشت.

عوض کردن یا استفاده کردن از پیچ و رول‌پلاک نما؟

یکی از پرسش های رایجی که به طور معمول برای صاحبان ساختمان های تجاری و مسکونی پیش می آید این است که آیا پیچ و رول‌پلاک نما یک متریال استاندارد و متناسب برای حفاظت از مقاومت نما می باشد؟ آیا می‌توان در مدت طولانی و وضعیت جوی مثل باد و برف به آن اعتماد کرد؟

البته پیشتر از هر موضوعی اجازه دهید به این امر اشاره کنیم که اصلاً برای نمای ساختمان به چه دلیلی انقباض و انبساط و در انتها شکستگی، ترک و یا لق شدن اتفاق می افتد؟.

بیشتر بخوانید: سه روش اصلی برای نماشویی ساختمان

عوامل اثرگذار بر ریختن نماهای ساختمانی

هنگامی که درباره ی نمای ساختمان حرفی می زنیم . علاوه بر اصل زیبا بودن ، محکم بودن هم اهمیت بالایی دارد.

هیچ فرقی ندارد که ساختمان شما در چه وضعیتی می باشد، در هرحال این احتمال وجود خواهد داشت که بعد از گذشت یک سال یا ده سال، نمای آن بریزد و یا صدمه ای ببیند.

این موضوع می‌تواند عوامل موثر بسیاری داشته باشد.

به طور معمول عواملی مانند:

  • زلزله، حرکات و ارتعاش زمین
  • انقباض و انبساطی که بر اثر پایین آمدن یا بالا رفتن دما به وجود می آید.
  • گردوغباری که پشت سنگ‌ها وجود دارد
  • بتونه و دوغاب با کیفیت پایین
  • ریزش سیمان خشکه و بی کیفیت که به اندازه ی کافی محکم نیست
  • سبک بودن بیش از اندازه متریال
  • انتخاب سنگ از نوع نامناسب و کم کیفیت
  • استفاده نکردن از راه های معمول مقاوم‌سازی مثل پیچ و رول‌پلاک نما

از اصلی‌ترین علت هایی هستند که باعث می‌شوند در انتها نمای ساختمان شما رفته رفته و یا به یک باره از بین برود.

با برخورد نما با زمین حتما شکسته می شود و حتی می‌تواند خطرهای بسیاری را هم به وجود آورد. اگر می‌خواهید از بروز هر نوع آسیب به جان و مال کسانی که امکان دارد در مسیر کوچه و محل ساختمان شما تردد کنند پیشگیری شود می‌توانید از راه های گوناگونی برای مقاوم‌سازی نما استفاده کنید.

در زمان اجرای رول‌پلاک برای نمای ساختمان مسکونی یا تجاری ، به انتخاب پیچ و متریال با کیفیت و متناسب، انتخاب یک پیمانکار و مجری طرح مجرب و رعایت فاصله برای اجرای پیچ‌ها و نصب تعداد مناسب آن دقت بالایی داشته باشید.

بهترین جنس پیچ و رول‌پلاک نما

در حال حاضر در بازار تنوع زیادی برای پیچ و رول‌پلاک نما موجود است و کالاها بعضی اوقات کیفیت و مقاومت لازم را ندارند. در این وضعیت در ادامه به شما راهنمای خرید بهترین نوع پیچ که برای نما استفاده می شود را معرفی خواهیم کرد.

بهتر است که پیچ و رول‌پلاک نمایی که در ساختمان شما استفاده می شود، با نورد و به طور سخت‌کاری طراحی شود و در برابر چکش خوری  استحکام زیادی داشته باشد. از سوی دیگر گل‌پیچ یا سرپیچ آن به گونه ای باشد که به صورت برجسته در خارج سنگ دیده نشود.

به هر صورت حفظ ظاهر نمای ساختمان شما یکی از هدف های اجرای این متریال می باشد.

تمام رزوه بودن پیچ و رول‌پلاک نما یک مورد اصلی دیگر است. این کار سبب می‌شود که رزوه به طور صحیحی در متریال سنگ یا نما فرو رود و به صورت کامل با هر ضخامتی که دارد بتواند آن را فیکس بکند.

مقاومت کششی زیاد هم یکی از اصلی ترین دغدغه هایی است که در زمان انتخاب و تهیه پیچ و رول‌پلاک نما باید به آن دقت زیادی داشته باشید.

اگر مقاومت کششی کم باشد، وزن سنگ را تحمل نمی کند و در انتها سنگ نما جدا خواهد شد. اگر قرار است پیچ و رول‌پلاک نما در نمای خارجی استفاده شود، باید قطعا روکش ضدزنگ مثل گالوانیزه گرم داشته باشد.

بیشتر بخوانید: شستشوی نمای شیشه ای

اگر نداشته باشد دچار اکسید آهن می شود و مقاومت خودش را از دست خواهد داد.

خوردگی پیچ و رول‌پلاک نما نیز از معمول ترین اتفاقات می باشد.

قیمت و هزینه های پیچ و رول‌پلاک نمای ساختمان سنگی

هزینه انجام پیچ و رول‌پلاک نما به نوع پروژه، ابعاد و متراژ نما و تعداد طبقات ساختمان‌ها بستگی دارد .

به طور معمول نمای بالای 200 متر هزینه ی بیشتری خواهد داشت .

اگر اینطور نبود دقت کنید که صرفاً پیچ و رول‌پلاک نمایی که ارزان است نمی تواند انتخاب عالی و مناسبی باشد.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *