منوی دسته بندی

پیچ رولپلاک سنگ نما

پیچ رولپلاک سنگ نما - برش کاری - رنگ آمیزی نما - شستشوی نما - نماشویی - شماره تماس: 09197921711 - شماره تماس: 09124652126

ما در این مطلب به مبحث پیچ رولپلاک سنگ نما می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

پیچ رولپلاک سنگ نما

لوازم مورد نیاز که در زمان پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد شامل موارد زیر می باشد:

  1. کابل و سیم سیار 60 الی 90 متری جهت برق رساندن به دریل و لوازم برقی
  2. استفاده از دریل های ویژه پیچ سنگ جهت سوراخ کاری با مته دو الماسه یا چهار الماسه جهت پیچ ۶ سانتی بسیار اهمیت دارد تا از ضربه و تنش های غیر مجازی که امکان دارد در زمان عمل سوراخ کردن سنگ به سنگ وارد شود جلوگیری نماید.
  3. پیچ بند برقی برای بستن پیچ و رولپلاک سنگ نما

بیشتر بخوانید: شستشوی نما با طناب

پیچ و رولپلاک نما ساختمان

۴- پیچ گالوانیزه ۶ سانتی از نوع ۴ سوی آن تا به طور کامل بسته و سفت شود و ماندگاری زیادتری داشته باشد توجه نمایید که جنس پیچ و رولپلاک در اجرای با کیفیت پیچ و رولپلاک نما ساختمان بسیار اهمیت دارد و اگر از پیچ و رولپلاک جنس عالی استفاده شود کیفیت و ماندگاری کار بسیار زیادتر می شود.

۵-چکش مخصوص کشدار جهت جا زدن پیچ تا اول پیچ و رولپلاک. توجه نمایید که به هیچ عنوان زمانی که پیچ به درون رولپلاک رفته است چکش را روی پیچ نزنید این عمل باعث شکستن رولپلاک می شود.

۶-بتونه ضد آب هم رنگ سنگ نما به علت پوشاندن گل پیچ و رولپلاک نما

۷-طناب راپل محکم و ابریشمی که توانایی تحمل بار زیادی داشته باشد

اسکوپ سنگ نما با سیم مفتول چیست؟

این روش یعنی سنگ کار در هنگام سنگ کاری نمای ساختمان در عقب سنگ ها شیای برای بستن سیم مفتولی می سازد و در مواقع اجرا سیم ها را در این شیارها قرار میدهد تا سنگ در طول عمر ساختمان دیرتر ریزش نماید باید دقت نمود که اسکوپ کردن سنگ به دلیل این نیست که سنگی که اسکوپ می شود می افتد در طول مدت کاری خود دیده ام که سنگی که ۶ ماه قبل اسکوپ شده است نیز ریزش کرده است. در آخر می توانیم نتیجه گرفت که اسکوپ اگر صحیح اجرا شود می توان زمان ریخته شدن سنگ را به تاخیر انداخته و به هیچ وجه نمی تواند جلوی 100 درصدی سنگ نمای ساختمان را گرفته و برای این که خیالمان از بابت ریزش سنگ نما آسوده باشد تنها راه و موثرین ترین راه پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما می باشد.

در ساختمان هایی که چندین نفر ساکن هستند و هر واحد مرتبط با شخصی است خرج پیچ و رولپلاک نما به عهده چه کسانی می باشد؟

در این شکل از ساختمان ها مدیر ساختمان وظیفه دارد که به تعداد واحد هر شخص در ساختمان پول از صاحب واحدها گرفته شود و بعد با این پول و شارژ گرفته شده از مالکین واحد ها هر چه سریع تر اقدام به محکم کردن سنگ نما با پیچ و رولپلاک کنند.

چند نکته پر اهمیت در استفاده از ابزار پیج و رولپلاک نما است که لازم دانستیم توضیح دهیم:

تمامی لوازمی که در بالا بیان شده باید توسط کش محکم به طناب یا شخص پیچ و رولپلاک کار تکمیل شود تا امکان سقوط و خطر آفرینی جهت افراد و اشیا را نخواهد داشت.
همیشه از پیچ و رولپلاک جنس مناسب و کیفیت زیاد برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده نمایید.

طناب را زمان بستن به خوبی محکم نموده و از روی اشیا تیز یا سنگ هایی که لق هستند یا شکسته شده اند و لبه تیز دارند رد نکنید این کار امکان پاره شدن طناب را افزایش می دهد و بسیار خطرناک می باشد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

کار در نماهای ساختمانی و در ارتفاعات دقت بالایی نیاز دارد پس بدون هیچ گونه عجله مقدمات مورد نیاز جهت بستن طناب و اجرای فرود را انجام داده شود.

مزیت های اجرای پیچ کردن سنگ نما به روش راپل(کار با طناب) نسبت به روش داربست

انجام دادن خدمات کار در ارتفاع مانند: پیچ و رولپلاک نماهای ساختمانی و نماشویی و رنگ آمیزی نما و…به روش داربست زمان بر خواهد بود و به طور معمول به علت هزینه نصب داربست گرانتر از روش راپل یا طناب می باشد و همین طور در اثر بسته شدن داربست پیاده رو مسدود می شود و رفت و آمد اشخاص با مشکلاتی رو به رو می شود در صورتی که در نحوه کار با طناب در ارتفاع فرد ارتفاع کار به کمک 2 طناب یکی اصلی و دیگری کمکی اقدام به پایین آمدن می کند و تمامی استانداردهای مورد نیاز جهت فرود از نمای ساختمان را خواهد داشت این طناب ها هر کدام می تواند تا ۱۵۰۰ کیلوگرم وزن را تحمل نموده و علاوه بر این در روش کار با طناب دسترسی ساده تری نسبت به روش داربست به تمامی نقاط نمای ساختمان به وجود می آید.

چه زمانی باید به پیچ کردن سنگ نمای ساختمان خود را شروع کنیم:

هر آنچه مشاهده کردید که سنگی از نمای ساختمان شما سست شده و احتمال افتادن سنگ وجود خواهد داشت هر چه زودتر اقدام به پیچ ورولپلاک نما نموده و اگر سست شدن سنگ را متوجه نشدید در کوتاهترین زمان بعد از افتادن تکه سنگی از نمای ساختمان شروع به این امر مهم کنید پس هیچوقت اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را به تاخیر نندازید به دلیل اینکه باعث به وجود آمدن خطرات جانی و مالی خواهد شد که جبران ناپذیر است.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *