منوی دسته بندی

پیچ رولپلاک نما با طناب

پیچ رولپلاک نما با طناب - پیچ رولپلاک ساختمان - شستشوی نما با طناب - پیچ رولپلاک نما - کار در ارتفاع - شستشوی نما

ما در این مطلب به مبحث پیچ رولپلاک ساختمان می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

انجام پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان

پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان را به صورت عالی انجام می دهیم – پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

 جلوگیری از خسارت های جانی و مالی که بر اثر ضعیف شدن مقاومت نماهای ساختمان ایجاد خواهند شد ما را مجبور میکند که با راه های اثرگذار مقاوم ساختن نمای ساختمان آشنا بشویم.

در این مطلب به علاوه مرور کامل جامع بر مقاوم ساختن نما به وسیله پیچ و رولپلاک سنگ نماهای ساختمان، نکته هایی را خواهیم گفت که نتیجه ای که رعایت کردن آنها به همراه دارد اجرای فوق العاده و بی نقص مقاوم ساختن نماهای ساختمان از این طریق خواهد بود.

بیشتر بخوانید: نماشویی ساختمان چیست؟

این موضوعات در این مطلب یادآوری می شود:

 • توضیح کوتاهی درمورد علت های جدا شدن سنگ نمای ساختمان
 • روش مناسب اجرا کردن پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان
 • آشنا شدن با ابزار و ملزومات اجرا کردن پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان
 • مراحل اجراسازی پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان
 • نصب کردن سنگ های نو
 • پیچ و رولپلاک سرامیک نمای ساختمان
 • عوامل اثرگذار بر هزینه پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان

علت ضعف و ریزش سنگ نمای ساختمان چه می باشد؟

از علل اساسی ریزش و شل شدگی سنگ نما می توان به موضوعات زیر اشاره داشت:

 • اجرا کردن نامناسب بندکشی نما که باعث نفوذ آب باران به پشت سنگ ها خواهد شد، این اتفاق سبب یخ زدن آب پشت سنگ می شود که همین موضوع باعث جدا شدن سنگ از جای خودش می شود.
 •  زیاد شدن تکینگی سنگ با مصالح نما به وسیله شکلی از فلز مثل سیم مفتول را اسکوپ کردن سنگ می نامند. در صورتی که اجرای اسکوپ سنگ به طور صحیحی و با فلز با کیفیت بالا انجام شود احتمال ریزش سنگ نما شدیدا کم خواهد شد و دیگر احتیاجی به اجرا کردن پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان برای مقاوم ساختن نما نمی باشد
 • نشست کردن ساختمان یا تکان هایی که بر اثر زمین لرزه در ساختمان ایجاد می شود زمینه ساز احتیاج به اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: سه روش اصلی برای نماشویی ساختمان

پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان به وسیله طناب، بهترین روش اجرا

کارآمدترین روش اجرای پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان باید معیار هایی مانند امنیت بالا برای مجری پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان ، سرعت عمل زیاد ، کیفیت اجرایی مناسب و در انتها صرفه اقتصادی در اجرا کردن را تامین نماید.

علاوه بر معیار هایی که گفته شد معماری نمای ساختمان نیز در انتخاب روش اجرای کار پیچ و رولپلاک سنگ نما اثر ندارد، اگر دسترسی کامل به نمای ساختمان به وسیله طناب ممکن باشد، بهتر می باشد، پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان به وسیله طناب انجام بشود، این راه همه ی معیار های گفته شده را در حالت ایمن قرار می دهد .

اگر اینطور نبود به علت هایی مانند نبود زیر ساخت مناسب برای کار با طناب یا بودن پیشانی در نما که باعث محدود شدن دسترسی با طناب به نمای ساختمان می شود ، باید اجرای پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان را به وسیله داربست به انجام رساند.

ابزار و تجهیزاتی که برای پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان با طناب احتیاج است

برای اجرا کردن کار با طناب دو گروه ابزار لازم می باشد، اولی ابزار تخصصی کار کردن در ارتفاع با طناب و بعدی ابزار و تجهیزات برای اجرا کردن پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان.

ابزار اساسی کار در ارتفاع هارنس(جلیقه نگهدارنده)، طناب، ابزار فرود و ابزار حمایت را شامل می شوند که باید سلامت تمامی آنها پیش از آغاز کار چک شود .

نیاز است بدانید که در صورتی که مجری پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان همه ی نکات ایمنی کار در ارتفاع را رعایت کند اتفاق نگران کننده ای در طول انجام کار نخواهد افتاد.

چه مدل پیچی برای اجرا کردن پیچ و رولپلاک نمای ساختمان مناسب می باشد

ابزار عمومی اجرا کردن پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان نیز دریل، پیچ بند، چکش، پیچ و رولپلاک سنگ نما را شامل می شود که موردی مهم در رابطه با جنس و سایز پیچ ها است.

پیچ هایی با جنس های مختلف و کیفیت های متفاوت در بازار وجود دارد که برای اجرا کردن پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان از پیچ های روکش گالوانیزه با کیفیت استفاده می شود . این پیچ ها به علاوه  مقاومت خوب در مقابل نیروهای برشی، در مقابل رطوبت و زنگ زدن هم مقاومت زیادی دارند . سایز پیچ های مورد استفاده هم برای سنگ های رایج ، 6 یا 7 سانتی متر است.

در مورد رولپلاک نیز اصولا رولپلاک های ساده با سایز کمتری از پیچ انتخابی  مورد استفاده قرار می گیرند مگر اینکه پشت سنگ نما خالی باشد که در این حالت باید رولپلاک های پروانه ای برای اجرا کردن پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: شستشوی نمای شیشه ای

مراحل اجرا کردن پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان

سنگ های نمای ساختمان مثل پازل هستند و اگر یکی از آنها از نما جدا شود، یعنی  سنگ های اطرافش دچار شل شدگی شده اند . به همین علت باید مراحل اجرا کردن پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را مرتب و با دقت بالا انجام داد تا صدمه ی جدیدی به نمای ساختمان وارد نشود.

به خاطر داشته باشید که باید از اول تا آخر زمان اجرای کار، محیط اطراف ساختمان را با نوار خطر مشخص کنید تا در محدوده ی اجرای کار رفت و آمدی نباشد .

برای اجرا کردن پیچ و رولپلاک نماهای ساختمان مراحل پایین انجام می شود:

 • اجرا کردن پیچ و رولپلاک برای سنگ های قرنیز محافظ پشت بام ساختمان  .
 • باید نمای ساختمان برای جدا کردن یا محکم کردن سنگ هایی از نمای ساختمان، که دچار شل شدگی شده و از جای خودشان جدا شده اند بازدید شود.اگر این بازرسی انجام نشود، امکان دارد سنگ های گفته شده بر اثر لرزش هایی که در طول اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ایجاد می شود، به طور کامل از جای خودشان جدا شوند و سقوط کنند.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *