منوی دسته بندی

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب - نماشویی و کار در ارتفاع - شستشوی نما با طناب - پیچ رولپلاک نما - رنگ آمیزی نما - شماره تماس: 09197921711

ما در این مطلب به مبحث پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

ساختمان ها و سازه های مختلفی که در دنیا وجود دارند، از جمله ساختمان های تاریخی و معماری، برای حفظ زیبایی و ارزش های فرهنگی و تاریخی، نیاز به نگهداری و تعمیرات دارند. یکی از این ساختمان ها، ساختمان های سنگی و نمای سنگی هستند که به دلیل وزن بالا و سختی کار با آن ها، نیاز به روش های خاصی برای تعمیرات و نگهداری دارند. یکی از این روش ها، استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب است که در ادامه به بررسی آن پرداخته می شود.

تعریف پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب، یکی از روش های تعمیراتی و نگهداری ساختمان های سنگی و نمای سنگی است که با استفاده از طناب و تجهیزات خاص، انجام می شود. در این روش، ابتدا با استفاده از پیچ های خاص، سنگ های نمای ساختمان به هم متصل می شوند. سپس با استفاده از رولپلاک، سطح سنگ ها صاف می شود و نواحی خراب شده تعمیر می شوند. در نهایت، با استفاده از طناب، کارگران به سطح سنگ ها صعود کرده و عملیات تعمیرات و نگهداری را انجام می دهند.

کاربرد پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب، در کارهای ساختمانی و نگهداری ساختمان ها بسیار مفید است. این تجهیزات به کار می روند تا کارگران و تجهیزات را به بالای ساختمان منتقل کنند و به انجام کارهای ساختمانی کمک کنند. همچنین، این تجهیزات برای نگهداری ساختمان ها نیز بسیار مفید هستند. با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب، می توان به راحتی به بالای ساختمان دسترسی داشت و کارهای نگهداری را انجام داد.

اجزای پیچ و رولپلاک با طناب

پیچ و رولپلاک با طناب، از چندین قطعه تشکیل شده است که هر کدام از آنها نقش مهمی در این روش دارند.

بیشتر بخوانید: پوشش درز بین ساختمان با طناب

اجزای پیچ و رولپلاک با طناب عبارتند از:

 1. پیچ: پیچ، یک قطعه فلزی است که برای جابجایی سنگ های سنگ نما به کار می رود. پیچ ها به صورت عمودی در سنگ نما قرار می گیرند و به کمک رولپلاک و طناب، سنگ های سنگ نما جابجا می شوند.
 2. رولپلاک: رولپلاک، یک دستگاه خاص است که برای جابجایی سنگ های سنگ نما به کار می رود. رولپلاک ها به صورت افقی در سنگ نما قرار می گیرند و به کمک پیچ و طناب، سنگ های سنگ نما جابجا می شوند.
 3. طناب: طناب، یک رشته قوی است که برای جابجایی سنگ های سنگ نما به کار می رود. طناب به دو صورت عمودی و افقی در سنگ نما قرار می گیرد و به کمک پیچ و رولپلاک، سنگ های سنگ نما جابجا می شوند.

روش کار:

برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما، ابتدا باید تجهیزات و وسایل لازم را آماده کرد. این تجهیزات شامل پیچ های خاص، رولپلاک، طناب، کلاه، دستکش و دیگر وسایل ایمنی است. سپس با استفاده از پیچ های خاص، سنگ های نمای ساختمان به هم متصل می شوند. در این مرحله، باید به دقت و با استفاده از تجهیزات ایمنی، کار انجام شود تا هیچ گونه خطری برای کارگران پیش نیاید.

در مرحله بعد، با استفاده از رولپلاک، سطح سنگ ها صاف می شود و نواحی خراب شده تعمیر می شوند. رولپلاک یک وسیله خاص است که برای صاف کردن سطح سنگ ها استفاده می شود و با حرکت دادن آن روی سطح سنگ، نواحی ناصاف را صاف می کند. در این مرحله نیز باید به دقت و با استفاده از تجهیزات ایمنی، کار انجام شود تا هیچ گونه خطری برای کارگران پیش نیاید.

انجام پیچ و رولپلاک با طناب، به چندین مرحله تقسیم می شود.

مراحل انجام پیچ و رولپلاک با طناب عبارتند از:

 1. آماده سازی: در این مرحله، سنگ های سنگ نما برای جابجایی آماده می شوند. این مرحله شامل پاک کردن سنگ ها از هر گونه آلودگی و آماده سازی پیچ و رولپلاک برای کار است.
 2. نصب پیچ و رولپلاک: در این مرحله، پیچ و رولپلاک در سنگ نما نصب می شوند. پیچ ها به صورت عمودی و رولپلاک ها به صورت افقی در سنگ نما قرار می گیرند.
 3. نصب طناب: در این مرحله، طناب به دو صورت عمودی و افقی در سنگ نما نصب می شود. طناب به کمک پیچ و رولپلاک به سنگ های سنگ نما متصل می شود.
 4. جابجایی سنگ ها: در این مرحله، با کمک پیچ و رولپلاک و طناب، سنگ های سنگ نما جابجا می شوند. این مرحله باید با دقت و هوشیاری انجام شود تا هیچ گونه خسارتی به ساختمان وارد نشود.
 5. پایان کار: در این مرحله، پیچ و رولپلاک و طناب از سنگ نما جدا می شوند و سنگ های سنگ نما به حالت اولیه خود باز می گردند.

در نهایت، با استفاده از طناب، کارگران به سطح سنگ ها صعود کرده و عملیات تعمیرات و نگهداری را انجام می دهند. در این مرحله نیز باید به دقت و با استفاده از تجهیزات ایمنی، کار انجام شود تا هیچ گونه خطری برای کارگران پیش نیاید.

بیشتر بخوانید: مزایای نماشویی با طناب

مزایا:

استفاده از پیچ و رولپلاک، دارای مزایای زیادی است. این روش، به دلیل استفاده از تجهیزات خاص و کارگران ماهر، امکان تعمیرات و نگهداری ساختمان های سنگی و نمای سنگی را فراهم می کند. همچنین، این روش، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های تعمیرات می شود و به دلیل عدم نیاز به استفاده از دستگاه های سنگین، باعث کاهش آلودگی هوا نیز می شود.

استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب، دارای مزایای زیر است:

 • سرعت بالا در نصب سنگ نما
 • کاهش هزینه های نصب سنگ نما
 • کاهش وزن سنگ نما و در نتیجه کاهش بار بر دیوار ساختمان
 • امکان نصب سنگ نما در ارتفاعات بالا

معایب استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب:

استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب، دارای معایب زیر است:

 • نیاز به تجهیزات خاص برای نصب سنگ نما
 • نیاز به کارگران ماهر برای نصب سنگ نما
 • نیاز به نگهداری و تعویض پیچ ها در صورت آسیب دیدن

نحوه استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

برای استفاده، ابتدا باید طناب را به بالای ساختمان نصب کرد. سپس با استفاده از پیچ، طول طناب را تنظیم کرده و با استفاده از رولپلاک، سرعت حرکت طناب را کنترل می کنیم. پس از نصب تجهیزات، کارگران و تجهیزات را با استفاده از طناب به بالای ساختمان منتقل می کنیم و کارهای ساختمانی و نگهداری را انجام می دهیم.

نتیجه گیری:

یکی از روش های تعمیراتی و نگهداری ساختمان های سنگی و نمای سنگی است که با استفاده از تجهیزات خاص و کارگران ماهر، امکان تعمیرات و نگهداری ساختمان ها را فراهم می کند. این روش، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های تعمیرات می شود و به دلیل عدم نیاز به استفاده از دستگاه های سنگین، باعث کاهش آلودگی هوا نیز می شود. به طور کلی، استفاده از این روش، باعث حفظ زیبایی و ارزش های فرهنگی و تاریخی ساختمان ها می شود.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب ، کار با طناب ، آب بندی و اجرای نانو ، برش کاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *