منوی دسته بندی

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما - رنگ آمیزی نما با طناب - نماشویی -شستشوی نما - شماره تماس: 09124652126 - شماره تماس: 09197921711 - 09197921711

استفاده از عایق به کاهش اتلاف حرارت از طریق دیوارها به میزان 15 تا 20 درصد کمک می کند. برای نصب با کیفیت بالا مواد حرارتی از محصولات اتصال ویژه استفاده کنید. رولپلاک های نما برای چسباندن عایق به دیوارهای بیرونی ساختمان ها و خانه های عمومی طراحی شده اند. همچنین به عنوان بست برای طرح های مختلف استفاده می شود.ما در این مطلب به مبحث پیچ و رولپلاک نما میپردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

رولپلاک چیست؟

رولپلاک جلویی یک اتصال دهنده است که از یک پایه، نگهدارنده و لنگر تشکیل شده است. قسمت انبساط از فایبرگلاس ساخته شده است و به عنوان هسته برای اتصال دهنده های مختلف عمل می کند. طراحی اسپیسر بست ها را در یک موقعیت ثابت می کند.

بسته به هدف، ساخت می تواند با پیچ یا میخ باشد.

 پیچ ها با یک لایه ضد خوردگی پوشانده شده اند. میخ ها با گالوانیزه کردن در برابر خوردگی محافظت می کنند. به لطف نگهدارنده روی پایه رولپلاک، در سوراخ فرو نمی‌رود. گیره پلاستیکی مواد عایق را فشار می دهد. هرچه قطر درپوش بزرگتر باشد، تثبیت بهتری دارد. لنگر در پایین ساختار قرار دارد، به نظر می رسد یک آستین با شیار است. رولپلاک لنگر از پلی آمید تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید: کار با طناب در ارتفاع

رولپلاک نما دارای یک میله بلند است که برای بستن مواد با ضخامت زیاد عمل می کند. برای تثبیت مطمئن تر در عمق دیوار یاتاقان، عناصر ساختاری را می توان به بریدگی ها و آنتن ها مجهز کرد.

با کمک بست های نما، پانل های عایق، راهنماهای پروفیل های چوبی و آلومینیومی، سازه های نصب شده، براکت ها، نمای پیش ساخته قاب را تعمیر می کنند.

استفاده از رولپلاک ها به جلوگیری از شل شدن و از بین رفتن میخ ها و پیچ ها از سوراخ های حفر شده کمک می کند.

مشخصات فنی

ساخت بست های نما باید با استانداردها برای سیستم های عایق حرارتی نما مطابقت داشته باشد. با توجه به الزامات، محصولات باید نسوز، مقاوم در برابر تاثیرات آب و هوایی، مقاوم در برابر ضربه و مقاوم در برابر سرما باشند.

رولپلاک های نما با شاخص های زیر مشخص می شوند:

 • درجه چسبندگی بالایی با هر ماده پایه وجود دارد.
 • محصولات دارای مقاومت در برابر اختلاف دما از -40 تا +80 درجه هستند.
 • پایه پلاستیکی به رطوبت واکنش نشان نمی دهد، میله فلزی تحت درمان ضد خوردگی قرار می گیرد.
 • قابلیت اطمینان و استحکام تثبیت با ساخت لنگر و اسپیسر تضمین می شود.
 • عناصر و میله های پلیمری با سر حرارتی رسانایی حرارتی پایینی دارند.

رولپلاک ها چه تفاوتی با هم دارند؟

رولپلاک های جلو از چند جهت متفاوت هستند:

 • مواد تولیدی؛
 • ساختار؛
 • کاربرد؛
 • ابعاد

بست های جلو از پلیمرهای مصنوعی ساخته شده اند. برای هر بخش جداگانه بست به عنوان ماده اولیه ترکیب متفاوتی عمل می کند. از پلی پروپیلن و نایلون می توان به عنوان ماده ای برای ساخت استفاده کرد. شاخه های نایلونی با یک میله فلزی کامل می شود. آنها به دلایل مختلف باری بین 200 تا 400 کیلوگرم را تحمل می کنند.

نایلون بادوام است، در برابر سایش مقاوم است، در اثر تغییرات دمایی ناگهانی ترک نمی خورد، کشش نمی یابد. اتصال دهنده های پلی پروپیلن قادر به نگه داشتن بار بیش از 70 کیلوگرم نیستند، آنها از دمای زیر 20- می ترسند.

با توجه به ساختار

نوع ساختار ساختار خارجی تک تک عناصر رولپلاک را تعیین می کند. بسته به اندازه چفت، دیسک ساطع می کند و نوع ساختار لنگر. از لنگرها برای نصب عناصر سازه ای به نما استفاده می شود. شکل لنگر از یک رولپلاک پلی پروپیلن یا نایلونی با یک پیچ تشکیل شده است.

سر پیچ می تواند به اشکال مختلف باشد: شکاف مستقیم، صلیب شکل، شش گوش.

در لنگر نمای، شیار به شکل یک ستاره شش پر ساخته شده است. رولپلاک جلوی لنگر با سفت کننده ها به طور محکم در سوراخ ثابت می شود، گلبرگ های لبه اجازه نمی دهند فیکسچر به صورت دایره ای حرکت کند. در رولپلاک نوع RDF یک تخته درپوش وجود دارد، نوع RDR بدون جانبی به عمیق شدن لنگر در مواد کمک می کند. استفاده از بست ها باعث افزایش نیروی رو به پایین بدون آسیب رساندن به پایه با پیچ قفل کننده با واشر پرس می شود.

سازه های نمای دیسکی شکل مواد عایق حرارت را ثابت می کنند.

بست های ظرف سه نوع هستند:

 • با یک میخ پلاستیکی؛
 • با یک میخ ساخته شده از فلز؛
 • کامپوزیت

در اتصالات با میخ پلاستیکی یک پین پلیمری به عنوان یک میله عمل می کند. مواد اولیه برای ساخت آن نایلون، پلی استایرن، پلاستیک بازالت است. رولپلاک ها با میخ تولید شده از پلاستیک، عایق وزن سبک را بر روی پایه آجر توخالی، فوم بتن، سیلیکات گاز ثابت می گذارند. اگر طول رولپلاک از 16 سانتی متر تجاوز نکند، کارایی بست باقی می ماند.

استفاده از این نوع بست مزایای زیادی دارد:

 • آنها از رطوبت نمی ترسند، که ظاهر زنگ زدگی را از بین می برد.
 • حداقل وزن بار روی سازه دیوار نگهدارنده را تحمل نمی کند.
 • ضریب هدایت حرارتی پایین پلاستیک اجازه نمی دهد که دما در نقطه اتصال کاهش یابد.
 • محصولات قیمت پایینی دارند.

شکل دیسک با میخ فلزی مستحکم و قابل اعتماد هست. از آنها برای بستن عایق های سنگین بر روی پایه متراکم بتن استفاده می شود. میخ از فولاد ساخته شده است، اغلب سطح آن با روکش روی یا با یک ترکیب ضد خوردگی پوشیده شده است. اندازه بست می تواند به 30 سانتی متر برسد.

در اندازه

ابعاد بست از تمام قسمت های اجزای تشکیل دهنده تشکیل شده است. قطر رولپلاک با مقدار استاندارد 1 سانتی متر است. درپوش چفتی طرح دیسک 6 سانتی متر قطر دارد. هنگام استفاده از یک مهره گیره اضافی با اندازه 1 × 80 میلی متر، سطح ثابت افزایش می یابد.

هر محصول دارای یک علامت است که ابعاد بست را نشان می دهد.

طول رولپلاک بر پایه ی ضخامت عایق انتخاب می شوند. اگر ضخامت لایه عایق حرارتی دیوار 70 میلی متر باشد، اندازه رولپلاک باید 10×120 میلی متر باشد. لایه ای از پشم معدنی در 19-20 سانتی متر بست هایی به اندازه 10×240 را نگه می دارد.

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما با طناب ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….اجرای رنگ آمیزی نمای ساختمان و نماشویی

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *