منوی دسته بندی

کار در ارتفاع ساختمانی

کار در ارتفاع - نصب توری پاسیو - نصب بنر و تابلو تبلیغاتی - نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان -شستشوی نما - شماره تماس: 09197921711

ما در این مطلب به مبحث کار در ارتفاع می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

کار در ارتفاع

وقتی به “کار در ارتفاع” اشاره می کنیم، در مورد مجموعه ای از روش ها صحبت می کنیم که در ارتفاع 2 متری یا بیشتر از سطح زمین انجام می شود و خطر سقوط و عواقب مضر برای تکنسین انجام کار وجود دارد. (که حتی می تواند باعث مرگ شود). به همین دلیل داشتن تجهیزات حفاظت فردی (PPE) صحیح برای این نوع کار بسیار مهم است.

چند نمونه از موقعیت هایی که می توانید کار را در ارتفاع انجام دهید عبارتند از:

 • کار بر روی پشت بام یا عرشه: کارهایی که برای جلوگیری از حوادث به برنامه ریزی زیادی نیاز است.
 • کار با داربست لوله ای (سازه های ثابت به زمین) یا داربست های معلق (سازه های معلق در ارتفاعات زیاد).
 • کار بر روی نردبان: این نردبان ها می توانند قابل گسترش یا قیچی باشند.
 • کار بر روی سکوهای بالابر: برای جابجایی کارگران استفاده می شود.

این روش های مختلف کار معمولاً برای نگهداری، نظافت، تعمیر و بازسازی ساختمان های موجود یا در ساخت و سازهای جدید و کارهای بزرگ استفاده می شود. علاوه بر داشتن گواهینامه برای کار در ارتفاع ، تکنسین اغلب برای استفاده صحیح از تجهیزات مورد استفاده باید گواهینامه های اضافی نیز داشته باشد.

همانطور که در بالا ذکر شد، این کار خطر قابل توجهی برای تکنسین یا کارگر دارد و باید با به اصطلاح “کیت ایمنی” انجام شود که شامل محافظت های فردی لازم برای محافظت از کارگر در ایمنی کامل است.

قانون های کار در ارتفاع

اگر ارتفاع بیش از 2.5 متر باشد، از کار در ارتفاع صحبت می کنیم. وقتی گزینه دیگری وجود ندارد، بررسی می کنیم که کدام روش کار ایمن ترین و کاربردی ترین است. قانون کار در ارتفاع بیان می کند که کار را فقط می توان از یک مکان امن، مانند داربست، سکوی کار بالابر متحرک یا یک سکو انجام داد.

روش های کار در ارتفاع

روش های مختلفی برای رسیدن به محل کار در ارتفاع استفاده می شود. متداول ترین روش ها عبارتند از داربست، سکوهای کاری هوایی و دسترسی با طناب . هر سه روش مزایا و معایب خود را دارند. داربست برای رسیدن به یک منطقه کاری بزرگ هنگام کار برای مدت طولانی ایده آل است. از پلت فرم های بالابر موبایل می توان برای جابجایی سریع و آسان استفاده کرد.

اما مکان های کاری وجود دارد که در آن داربست و سکوهای بالابر متحرک امکان پذیر نیست یا ایمن ترین آنها نیست. به فضاهای محدود، مکان های بالای آب یا سقف های شیب دار فکر کنید. در این موارد دسترسی با طناب راه حل را ارائه می دهد.

مزایا و معایب کار در ارتفاع با طناب

طرفداران

 • دسترسی _ همیشه می‌توان راه‌حلی برای دسترسی با طناب برای رسیدن به یک مکان «غیرقابل دسترس» پیدا کرد، چه در ارتفاع و چه در عمق.
 • ایمنی . کار در ارتفاع معمولاً زمانی که طبق دستورالعمل های IRATA انجام شود یک فعالیت ایمن است.
 • سرعت . یک سیستم دسترسی با طناب می تواند به سرعت ساخته و برچیده شود. به همین دلیل، می توان آن را به سرعت تنظیم کرد و در صورت نیاز آن را حذف کرد. ناراحتی بسیار کمی وجود دارد.
 • فضا . در مقایسه با روش های دیگر برای رسیدن به مناطق چالش برانگیز در ارتفاع، دسترسی با طناب فضای بسیار کمی را اشغال می کند، به این معنی که اختلال قابل توجهی در محل کار ایجاد نمی کند.
 • ملاحظات زیست محیطی روش های طناب دوستدار محیط زیست هستند زیرا نیازی به حمل و نقل ماشین آلات بزرگ ندارند و به افراد اجازه می دهند بدون پاکسازی یا تطبیق زمین به محل کار برسند.

منفی

 • ادراک . اگرچه دسترسی با طناب به طور کلی ایمن است، اما بسیاری از شرکت ها هنوز در مورد آن احتیاط می کنند زیرا آنها تصور می کنند که این کار خطرناک است.
 • دسترسی . طناب‌ها اجازه دسترسی به هر منطقه‌ای را نمی‌دهند که فرد ممکن است برای اهداف کار به آنجا برود.
 • محدودیت های جهت . سیستم‌های دسترسی با طناب برقی ندارند، به این معنی که آنها فقط به یک تکنسین اجازه می‌دهند تا پایین بیاید، نه پشتیبان.
 • محدودیت های کار تعمیر و نگهداری کار بر روی طناب توانایی فرد را برای انجام انواع خاصی از کارهای تعمیر و نگهداری محدود می کند و برخی از انواع کارهای فشرده تر را غیرممکن می کند.

تکنیک ها و سیستم های کار در ارتفاع با طناب

در اینجا مراحلی وجود دارد که تکنسین های طناب معمولاً هنگام انجام کار خود انجام می دهند:

 • آماده سازی . این شامل ارزیابی خطرات بالقوه برای یک ماموریت معین، ایجاد اقدامات پیشگیرانه در صورت لزوم، و نصب نقاط لنگر و نقاط پیشرفت (اگر قبلاً در محل قرار نگرفته باشند) است.
 • قرار دادن . پیشروی به سمت سطح عملیاتی و دور شدن از آن، سپس قرار گرفتن در منطقه ای که کار انجام می شود.
 • پیاده سازی . انجام کار مورد نیاز – انجام بازرسی، تمیز کردن، تعمیر و نگهداری یا هر نوع کار دیگری که مورد نیاز است.
 • تشریح و تمیز کردن . گذر از هر چیزی که از ماموریت از منظر ایمنی آموخته می شود و از بین بردن لنگرها و سیستم های پیشروی (مگر اینکه فعالیت منظم مستلزم ماندن آنها در محل باشد).

نکاتی برای کار در ارتفاع

قبل از شروع کار در ارتفاع، چند نکته در مورد نحوه شروع ایمن به شما ارائه می دهیم:

 1. هرگز به تنهایی در ارتفاع کار نکنید
 2. خطرات کار در ارتفاع را بشناسید
 3. یک ارزیابی ریسک و برنامه نجات انجام دهید، حتی اگر مکان امن به نظر برسد
 4. همیشه از اقداماتی برای کاهش خطر سقوط از ارتفاع استفاده کنید
 5. از تجهیزات حفاظت فردی مناسب استفاده کنید
 6. تکنیک های کار ایمن در ارتفاع را بشناسید
 7. استفاده صحیح از مواد را بدانید
 8. همیشه قبل از شروع کار یک جعبه ابزار و LMRA را با تیم انجام دهید
 9. همیشه چک دوستان انجام دهید.
 10. زمانی که محیط کار خطرناک به نظر می رسد از تیم نجات طناب استفاده کنید
 11. اگر می خواهید مطمئن شوید که در ارتفاع ایمن کار می کنید، یک دوره آموزشی را دنبال کنید.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

شماره ثابت: 02188044865

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *