منوی دسته بندی

اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب

اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب - پیچ رولپلاک نما - نورپردازی نما - نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع - شماره تماس: 09197921711

ما در این مطلب به مبحث اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی میکنند.

اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب

در حال حاضر محکم کاری نمای ساختمان در همه جای دنیا یکی از کارهای ضروری و الزامی است. بهتر می باشد در مراحل اولیه نصب نمای ساختمان این کار انجام گیرد تا به این وسیله از ایجاد ایرادات و خطرات احتمالی خودداری شود. در غیر این حالت پیچ و رولپلاک ساختمان توسط طناب را می توان هنگامی که سنگ های نمای ساختمان در حال سقوط می باشند انجام داد. این کار سبب بهتر شدن و زیبایی نمای ساختمان می گردد. پیچ و رولپلاک ساختمان یکی از تاثیرگذارترین شیوه هایی میباشد که باعث ثابت ماندن و محکم تر شدن سنگ نما و سرامیک نما و سایر سنگ نماهای ساختمان خواهد شد.

اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب - پیچ رولپلاک نما - نورپردازی نما - نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع - شماره تماس: 09197921711

سنگ های نما پس از گذشت مدت زمانی به دلیل اینکه در معرض عوامل محیطی مثل باران و نور آفتاب قرار می گیرند تا اندازه ای میزان چسبندگی آن ها کاهش می یابد و شروع به سقوط از روی نما خواهند کرد. نوع سنگ ها و کیفیت ملاتی که پشت سنگ ها قرار داده می شود و در هنگام نصب اسکوپ شدن و یا نشدن سنگ ها نیز مربوط می باشد. برای پیشگیری از بروز چنین اشکالات و خطراتی که از ریزش سنگ نماهای ساختمان نشات می گیرند، بهتر می باشد در صورت مشاهده ی این نوع موارد اقدام به پیج و رولپلاک ساختمان توسط طناب کنید. سقوط سنگ نماها بیشتر در فصل های سرد سال یعنی پاییز و زمستان و در روزهای بارانی و در هنگام زلزله رخ می دهد.

شیوه های پیشگیری از سقوط سنگ نما

هنگامی که همه ی موارد بالا به طور صحیح انجام نشود، شما احتیاج به انجام خدمات پیچ و رولپلاک ساختمان توسط طناب خواهید داشت. اما اگر موارد زیر به طور صحیح انجام شود، علتی برای سقوط سنگ نماهای ساختمان شما نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

همه ی جزئیات انجام سنگ کاری نما برای پیشگیری از سقوط سنگ نما به شرح زیر می باشند:

  1. تحت هیچ عنوان از نخاله ها جهت پر نمودن فضای پشت سنگ ها استفاده نکنید و حتما از دوغاب سیمان برای این مورد استفاده کنید.
  2. در ملات پشت سنگ حتما ماسه تمیز را مورد استفاده قرار دهید.
  3. تحت هیچ عنوان از سیمان خشک بر روی دوغاب برای بالا رفتن سرعت استفاده نکنید.
  4. در هوای سرد هرگز اقدام به سنگ کاری نما نکنید، زیرا احتمال یخ زدگی آب دوغاب بالا می باشد.
  5. در جاهایی که قصد برجسته کاری سنگ نما دارید، می بایست حتما رابیتس کاری و اسکوب مورد استفاده قرار گیرد.
  6. بهترین گزینه در میان سنگ های گرانیت و تراورتن، جهت سنگ کاری نما، انتخاب نمودن سنگ تراورتن می باشد.
  7. خاکی که از بریدن سنگ ها در هنگام فرز کاری پشت سنگ می نشیند را، به طور کامل از پشت سنگ بشویید.
  8. در صورت استفاده ی نادرست از سنگ های گرانیتی، دقت نمائید تا همه ی آن ها یکی یکی بر روی نما اسکوپ گردند.ژ

خطرات و حوادث عدم انجام پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان ها

پیچ و رولپلاک ساختمان چه می باشد؟ رولپلاک ساختمان چطور انجام می گیرد؟ هنگامی که از رولپلاک ساختمان حرف می زنیم، می بایست همه ی جوانب عدم انجام آن را هم در نظر داشته باشیم. به همین علت اول می بایست مزایای آن را بررسی نمائیم و بعد به خطرات احتمالی ریزش سنگ نما ساختمان خواهیم پرداخت. این در حالی می باشد که افراد کمی به خطرات و حوادث عدم انجام پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان توجه می نمایند. به همین علت بعضی اوقات شاهد اتفاقات ناگواری می باشیم که جبران آنها غیر ممکن می باشد.

مزیت های پیچ و رولپلاک ساختمان چه می باشد؟

انجام پیچ و رولپلاک ساختمان یکی از شیوه های تاثیرگذاری است که برای پیشگیری از افتادن سنگ نما ساختمان ها استفاده می شود. بعضی اوقات امکان دارد قسمتی از نمای ساختمان ریزش نموده و افراد یا اشیاء صدمه جدی ببینند. عوامل محیطی زیادی می توانند سبب ایجاد این مشکل شوند. زلزله، تغییرات آب و هوا، سنگ نمای بی کیفیت، ریزش سیمان و… از مهمترین علل ریزش سنگ نما می باشد. در این وضعیت، فکر عوض کردن یا نصب یک متریال مناسب به ذهن اغلب افراد خطور می کند. پیچ و رولپلاک ساختمان برای پیشگیری از ریزش و شل شدگی سنگ های ساختمان استفاده می شود. از مهم ترین مزایای استفاده از پیچ و رولپلاک ساختمان، زیاد شدن امنیت و پیشگیری از بروز خطرات احتمالی می باشد. رولپلاک به عنوان نوعی بست شناخته می شود که بر روی دیوار نصب می گردد. پیچ های استفاده شده در اسکوپ کردن سنگ های نما هم، پیچ های گالوانیزه خواهند بود که کیفیت خیلی زیادی دارند. با انجام دادن رولپلاک نما، احتمال ریزش مجدد سنگ ها به مقدار خیلی زیادی کم خواهد شد. افزون بر این افزایش قابل توجه عمر سنگ نما هم، یکی از عمده علت های استفاده کردن از رولپلاک خواهد بود.

رولپلاک ساختمان چطور انجام می گیرد؟

به صورت کلی پیچ و رولپلاک ساختمان در فاصله هر پنجاه سانتی متر از نمای ساختمان نصب می شود. این در حالی میباشد که در عرض های کمتر از پنجاه سانتی متر، برای هر رولپلاک، دو پیچ جداگانه استفاده خواهد شد. در مرحله اول با استفاده کردن از ابزارهای مخصوص، سنگ را سوراخ می نمایند. بعد از مشاهده بتن، با استفاده کردن از یک دریل چکشی، بخش فوقانی بتن را سوراخ می نمایند. در این مرحله نوبت استفاده کردن از پیچ و رولپلاک ساختمان می باشد. بعد از انجام مراحل بیان شده، بتونه ای همرنگ با سنگ ساختمان روی همه ی پیچ ها و رولپلاک می زنند. با این شیوه زیبایی ساختمان هم حفظ می شود و روی ظاهر آن اثر منفی نمی گذارد.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب , برش کاری  – نماشویی – جوشکاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *