منوی دسته بندی

روش های متنوع نماشویی ساختمان با طناب

نماشویی ساختمان با طناب - شستشوی نما با طناب - نماشویی - پیچ رولپلاک نما - رنگ آمیزی نما- شماره تماس: 09124652126 - 09197921711

ما در این مطلب به مبحث روش های متنوع نماشویی ساختمان با طناب می پردازیم. خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی ، شستشوی نما با طناب ، پیچ رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان ، رنگ آمیزی نما ، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی میکنند.

روش های متنوع نماشویی ساختمان با طناب

نماشویی ساختمان چطور انجام می گیرد و منظور از نماشویی چه می باشد؟

نماشویی ساختمان شامل مجموعه ای از کارها و ترفندها است که به موجب آن اقدامات تمام آلودگی ها و جرم های نمای ساختمان از بین خواهند رفت.

منظور از نماشویی چه می باشد؟

بر اساس گزارش دریافت شده از شرکت ارتفاع کاران آرین ایراتانماشویی فقط شیوه شستشو و نظافت نمای بیرونی ساختمان است که به طور معمول سهم بسیاری در آراستگی و زیبایی سازه ها دارد. از نظر زیبایی شناسی هر چه ظاهر یک ساختمان تمیزتر باشد آن ساختمان زیباتر خواهد بود. به دلیل آلودگی بسیار زیاد آب و هوا به مرور زمان رویه ای از مواد اسیدی بر روی نمای ساختمان تجمع یافته و باعث غیر شفاف شدن و کثیفی آن خواهد شد.

اگر نمای سازه به موقع پاکیزه نشود علاوه بر نازیبا شدن نمای ساختمان با رسوخ به لایه های زیرین به مرور باعث نابود شدن آنها خواهند شد. نماشویی علاوه بر از بین بردن آلودگی ها و کثیفی ها و چشم نواز کردن سازه، اثر زیادی در ماندگاری و مقاومت نمای ساختمان خواهد داشت.

این کار یکی از شیوه های نوینی می باشد که امروزه یکی از نیازمندی های عمده در واحد خدمات ساختمانی است. در صورتی که بخواهیم توضیحاتی درباره ی کارایی این عمل دهیم باید عرض کرد که نماشویی به مجموعه اقداماتی اطلاق میشود که توسط اشخاص حرفه ای و کاربلد در حوزه شستشوی نما به وسیله لوازم کاربردی و مواد ویژه شستشوی نمای سازه را اجرا می کنند، با این عمل باعث نابودی تمام کثیفی ها و آلودگی ها از سطح نمای سازه شما می شوند. در این مقاله تصمیم داریم شما را با انواع شیوه های شستشوی نمای ساختمان، سطح های قابل شستشو، عوامل تاثیرگذار بر تعیین قیمت شستشوی نمای سازه و… آشنا کنیم، بنابراین تا انتهای این مبحث همراه ما باشید.

شیوه های متنوع نماشویی ساختمان

در مجموع سیستم واترجت یا سیستم سندبلاست برای نماشویی ساختمان به کار می رود. به کار گرفتن این سیستم برای شستشوی نما زمانی انجام می شود که نمای سازه کثیفی و آلودگی زیادی نداشته باشد.

در مجموع شیوه های نماشویی شامل موارد زیر هستند:

  • نماشویی ساختمان توسط داربست

شستشو سازه ها به خصوص آپارتمان های مرتفع، کار بسیار ترسناک و خطرناکی می باشد و اجرا کردن آن بدون داشتن تبحر و تخصص موردنیاز مقدور نمی باشد. به همین دلیل شستشوی نمای سازه باید توسط فردی متخصص، کاربلد و توسط لوازم امنیتی یعنی داربست انجام شود.

  • نماشویی توسط طناب

این شیوه در مقایسه با روش قبلی به دلیل اتصالاتی که توسط طناب ایجاد می شود از ایمنی خیلی زیادتری برخوردار میباشد.

  • نماشویی ساختمان توسط کمربند محافظ

در این روش نیز مثل روش قبلی به دلیل به کار گرفتن کمربند های محافظ برای شستشوی سازه، ایمنی بیشتر او در هنگام کار در ارتفاع تضمین می شود.

همان طور که می دانید شستشوی سازه های متنوع مانند نمای کامپوزیتی یک کار کاملا حرفه ای بوده و باید توسط فرد متبحر و با تجربه ای انجام شود.

انواع سطوحی که دارای قابلیت نماشویی می باشند:

از نماشویی می توان جهت شستشو اغلب نمای سازه ها استفاده نمود مگر اینکه در نمای ساختمان متریال های خاصی به کار رفته باشد و احتمال شستشوی نمای سازه توسط سیستم شستشوی فشار قوی نما موجود نباشد.

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

در مجموع سطح هایی که با این عمل قابل شستشو هستند را در زیر عنوان نموده ایم:

  • نماهایی که سطح آن ها آجری می باشد.
  • نماهایی که سطح آن ها سنگی می باشد.
  • نماهایی که سیمانی و کنیتکس هستند.
  • نماهایی که کامپوزیتی و شیشه ای هستند.
  • نماهایی که در آن ترموود استفاده شده است.

همه ی سطوحی که نام برده شده شستشو و جرم زدایی آن ها ممکن می باشد، در صورتی که در نمای سازه شما از این متریال استفاده شده باشد قطعا بدون هیچ نگرانی می توانید کار جرم زدایی و تمیز کردن نما را به انجام رسانید.

نماشویی توسط راپل

در سازه های بلند و مرتفع، نماشویی توسط راپل می تواند گزینه مناسبی برای سادگی کار باشد. برای شستشوی سازه هایی که نمی توان از داربست استفاده نمود این شیوه خیلی تاثیرگذار است.

به شخصی که با راپل یا طناب کار می کند، راپل کار می گویند. این روش دارای ریسک هایی می باشد، به این دلیل شخصی  که با راپل پایین می آید در هنگام شستشوی شیشه باید کمربند ایمنی، طناب ایمنی و کمربند ابزار استفاده کند. هر نوع غفلت و سهل انگاری در هنگام شستشوی نما منتهی به از دست دادن حیات فرد خواهد شد. در این راستا موسسه های معتبری می باشند که با ارسال نیروی ماهر و با سابقه شما را در داشتن نمای ساختمانی زیبا و چشم نواز یاری می نمایند.

کاربرد شستشوی نمای ساختمان

مهم ترین و اولین کاربرد نماشویی ساختمان، تمیز، زیبا، جذاب و چشم نواز نمایش دادن سازه است. نماشویی برای تمیز کردن و برق انداختن شیشه های سازه خیلی مطلوب می باشد. در صورتی که نمای سازه شما از جنس شیشه باشد و روی سطح آن را گرد و خاک و آلودگی گرفته باشد قطعا این لکه ها نمی گذارد نور آفتاب وارد خانه شود، در این وضعیت نماشویی به کمک شما می آید.

این کار به دو روش ماشینی (مکانیزه) و دستی انجام می شود. در جواب به این سوال که نماشویی چه کارایی دارد می بایست عرض نمود که شما با انجام این کار نه تنها به جذابیت و چشم نوازی سازه خود یاری می نمائید بلکه سبب چشم نواز تر شدن هر چه بیشتر شهرتان خواهید شد. علاوه بر این در صورتی که به موقع این کار را به انجام نرسانید سبب می شود که این جرم ها، کثیفی ها و آلودگی ها به بافت های زیرین سازه نفوذ کرده و با گذشت زمان سبب از بین رفتن نمای سازه شما شوند.

بیشتر بدانید: نماشویی ساختمان

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی، شستشوی نما با طناب، پیچ رولپلاک نما، نورپردازی نما، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان، رنگ آمیزی نما، جوشکاری و برش کاری ، آب بندی و اجرای نانو ، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی ، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع ….

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی، شستشوی نما، پیچ رولپلاک نما، نورپردازی نما، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان، رنگ آمیزی نما، جوشکاری و برش کاری، آب بندی و اجرای نانو، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع و  …. می باشد. جهت مشاوره هر گونه خدمات با آرین آیراتا تماس حاصل فرمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

برای مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

شماره تماس: 09124652126

شماره تماس: 09197921711

خدمات شرکت آرین ایراتا شامل: نماشویی و کار در ارتفاع، شستشوی نما با طناب، پیچ رولپلاک نما، نورپردازی نما، نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان، رنگ آمیزی نما، جوشکاری و برش کاری، آب بندی و اجرای نانو، نصب بنر و تابلو تبلیغاتی، نصب توری پاسیو و کار در ارتفاع شستشوی نما با طناب , برش کاری  – نماشویی – جوشکاری ….

Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *