منوی دسته بندی

کار در ارتفاع | ارتفاع کار نما با طناب | آموزش کار در ارتفاع | کاردرارتفاع

کار در ارتفاع با طناب چیست؟

دسترسی با طناب یا کار در ارتفاع باطناب به مجموعه ای از تکنیک ها گفته می شودکه در ان از طناب ها و سخت افزار هاو اتصالات ایمنی تخصصی به عنوان اصلی ترین وسیله دسترسی به مناطق دشوار و یا نمای ساختمان استفاده می شود. در این سیستم کاری از دو طناب برای انجام کار در ارتفاع استفاده می شود. که طناب اصلی وزن تکنسین را تحمل می کند و طناب بک آپ از سقوط و خطرات احتمالی از تکنسین در حال کار محافظت می کند.

کار در ارتفاع با طناب
کار در ارتفاع با طناب

شرکت آرین ایراتا

آرین ایراتا به شماره ثبت 481645 شرکت خدماتی کار در ارتفاع با طناب و بدون نیاز به داربست می باشد.

شرکت آرین خدمات کار در ارتفاع را در تمامی نقاط کشوربا بهترین قیمت و کیفیت به همراه عقد قرارداد و بیمه نامه مسئولیت مدنی انجام می دهد.که با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه کار در ارتفاع با طناب و راپل و ارائه خدمات نما به مشتریان در سراسر کشور توانسته با تیم فنی و مهندسی که در اختیار دارد، درصد بالایی از رضایت مندی شما مشتریان عزیز را بدست آورد.

آرین ایراتا مجری سخت ترین امور کار در ارتفاع با طناب

مشاوره رایگان برای خدمات نما با طناب تماس بگیرید

0218804486509197921711

کار در ارتفاع با طناب1
کار در ارتفاع با طناب

همه چیز درباره ی کار در ارتفاع باطناب

کار در ارتفاع با طناب مهارتی است که با بهره‌گیری از تکنیک‌های صخره‌نوردی و غار نوردی به ظهور رسیده‌است.

در این روش آرین ایراتا با افراد ماهر و باتجربه، طناب‌های صنعتی ویژه ای را به کار گرفته و عملیات دسترسی را به گونه ای طراحی می‌کنند تا بدون استفاده از داربست، یا سکوهای معلق مانند کلایمر، به راحتی به نمای ساختمان‌های بلند یا دیگر فضاهای عمودی مانند دیواره‌های مخازن نفتی یا سازه‌های نیروگاهی دسترسی پیدا کنند.

تکنسین‌های کار در ارتفاع با طناب برای دسترسی و موضع‌گیری در این محیط‌ها از روش‌های فرود، صعود و جابجایی افقی استفاده می‌کنند. در این روش، طناب کار صنعتی از یک سو به بخش قابل اطمینانی از سازه متصل شده و طرف دیگر با اتصال به تونوکه یا هارنس، آن‌ها را به حالت معلق و کنترل شده درآورده و اجازه مانوورهای گوناگون جهت دسترسی به سطوح عمودی سازه‌های مرتفع را خواهد داد.

گاهی اوقات برای کارهای طولانی مدت ممکن است از یک صندلی کار نیز استفاده شود.

ایمنی کار در ارتفاع با طناب

در استاندادها و ایمنی کار صنعتی با طناب علاوه برتجهیزات کاملاً ایمن که در نظر گرفته شده برای عملکرد مطمئن طناب اصلی یا همان طناب کار، الزامی است تا به‌طور دائم و پیوسته از یک سیستم پشتیبان نیز استفاده شود. الزامات در نظر گرفته شده برای استفاده از سیستم پشتیبانی کار در ارتفاع با طناب، به منظور حذف کامل احتمال سقوط و مخاطرات ناشی از عملکرد معیوب، شکستگی یا هر گونه خرابی در عملکرد طناب اصلی است.

کار در ارتفاع با طناب
کار در ارتفاع با طناب

سیستم پشتبان اغلب با کارگیری طناب دوم تأمین می‌شود.

به این ترتیب هر یک از خطوط طناب کار و طناب ایمنی یکدیگر را پشتیبانی می‌کنند.

کاربرد دسترسی با طناب شرکت آرین ایراتا

رایج‌ترین کاربردهای کار در ارتفاع با طناب شامل

بازرسی، نقشه‌برداری، نگهداری و ساخت پل‌ها، سدها، توربین‌های بادی، برج‌ها، ساختمان‌ها و تأسیسات صنعتی می‌باشد.

شستشوی نمای برج‌ها و آسمان خراش‌ها

شستشوی نما
شستشوی نمای ساختمان

امروزه با وجود الاینده های موجود در هوا

دود و گرد و غبار و همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان.

لزوم

امروزه با وجود الاینده های موجود در هوا

دود و گرد و غبار و همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان.

لزوم شستشو نما دوره ای  ساختمان ها در کلان شهرها احساس می شود.

در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز مشاهده میشود بعد از پایان پروژه عمرانی ،نما چهره ی زشت و ناپسندی به خود میگیرد .

دلیل آن باقی ماندن سیمان در هنگام سنگ کاری است و در این هنگام بهترین کار:

استفاده از شستشوی نما است تا زیبایی و جذابیت را به ساختمان بازگرداند.

دوره ای  ساختمان ها در کلان شهرها احساس می شود.

در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز مشاهده میشود

بعد از پایان پروژه عمرانی ،نما چهره ی زشت و ناپسندی به خود میگیرد .

دلیل آن باقی ماندن سیمان در هنگام سنگ کاری است و در این هنگام بهترین کار:

استفاده از شستشوی نما است تا زیبایی و جذابیت را به ساختمان بازگرداند.

ویدیویی از شستشوی نمای شیشه ایرا در اینجا ببینید.

https://www.aparat.com/v/isxER

بازسازی و نوسازی نمای ساختمان‌ها

کار در ارتفاع با طناب
رنگ آمیزی نما

رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

رنگ آمیزی نما موجب بازسازی و زیباسازی نمای ساختمان و برجستگی ظاهری آن می شود.

همان طور که می دانید با گذشت زمان رنگ نمای سیمانی ساختمان

بر اثر بارش ها و هرگونه آلودگی و گرد و غبار دچار کهنگی در ظاهر و فرسایش نما می شود.

به همین دلیل زمانی که نقاشی بر سطوح نمای ساختمان اجرا می شود

به نوعی بازسازی و زیبایی دوباره نماهای ساختمان می شود.

تصاویری از رنگ آمیزی نما با طناب

کار در ارتفاع با طناب
کار در ارتفاع با طناب

پیچ و رولپلاک نما در ارتفاع

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان برای ایمنی ساختمان و عابرین پیاده یک امر ضروری است از این جهت که درمقابل با سقوط سنگ نما جلوگیری میکند و مانع از ایجاد خسارت های مالی و جانی میشود از علت های ریزش سنگ نمای ساختمان میتوان به استفاده بیش ازحد سیمان خشک،استفاده از انواع چسب ها، عدم وجود اسکوپ و…

پیچ رولپلاک نما باعث تثبیت متریال نمای ساختمان میشود.

کار در ارتفاع با طناب
کار در ارتفاع با طناب

تعویض شیشه‌ نما در ارتفاع با طناب

پس از پیشرفت در فرآوری شیشه و افزایش کیفیت ظاهری و مقاومت شیشه، شاهد افزایش چشمگیر در استفاده از شیشه در نمای ساختمان بوده ایم .این نوع از نمای ساختمان هم نیاز به نگهداری های لازم خود را دارد، اولین و مهمترین گام در نگهداری از نمای شیشه ای، نظافت و شستشوی به موقع و منظم آن می باشد، گام بعدی آب بندی نمای شیشه ای و در مرحله بعدی، تعویض شیشه نمای ساختمان در صورت بروز هر گونه مشکلی درآن می باشد.

دلایل احتمالی خرد شدن شیشه 

 1. آسیب وارد شده به شیشه نمای ساختمان را می توان در موارد زیر جستجو کرد
 2. ضربه ی شدید به شیشه، به خصوص به گوشه های آن
 3. ایجاد گرما و سرما در شیشه هایی که ناخالصی زیادی در خود دارند
 4. قاب بندی نامناسب و عدم ریگلاژ در هنگام نصب
 5. وجود شکستگی های هرچند کوچک در حاشیه شیشه نما
 6. عدم اتصال کامل به قاب، این مورد می تواند باعث جدا شدن شیشه از قاب شود در صورت وجود شیشه در ارتفاع و نمای ساختمان می تواند بسیار زیان بار باشد .
تعویض شیشه نما

جوشکاری و برش کاری با طناب در ارتفاع

خدمات جوشکاری و برشکاری روی نمای ساختمان با تکنیک دسترسی با طناب توسط نیرو های مجرب شرکت آرین ایراتا یکی دیگر از خدمات آرین ایراتا می باشد و با افتخار و ایمنی کامل در حین انجام کار جوشکاری در ارتفاع را ارائه می دهد.

جوشکاری روی نمای ساختمان و انواع سازه ها

برای ایجاد حرارت مورد نیاز جوشکاری در ارتفاع از منابع انرژی متعددی می‌توان استفاده کرد، از قبیل: شعله گاز، قوس الکتریکی، لیزر، پرتوی الکترون، اصطکاک، و امواج مافوق صوت. همچنین جوشکاری در محیط‌های صنعتی مختلفی قابل اجراست از قبیل: هوای آزاد، جوشکاری زیر آب، و خارج از اتمسفر زمین. جوشکاری یک کار خطرناک است و برای جلوگیری از سوختگی، شوک الکتریکی، آسیب چشمی و دید، استنشاق گازهای سمی و دود و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش شدید، نیاز به احتیاط می‌باشد.

جوشکاری با طناب
جوشکاری با طناب کار در ارتفاع

و ……انتقال برش و بارگیری و انتقال اجسام سنگین به صورت عمودی با استفاده از روش‌های تخصصی

کار در ارتفاع با طناب انجام می‌شود.

ویژگی‌های ایمنی کار در ارتفاع با طناب شامل موارد زیر هستند.

 • تکنسین کار صنعتی با طناب همواره اقلاً به دو نقطه مستحکم و مستقل از یکدیگر اتصال دارد.
 • هنگامی که کار در ارتفاع، با طناب پشتیبانی می‌شود، هر یک از طناب‌ها، متصل به تجهیزات و مکانیزم‌های فرود ایمن در صورت بروز خرابی است.
 • تمامی ابزار آلات جانبی کار در ارتفاع (مانند دریل، چکش و …) توسط بند یا تسمه به تونوکه متصل می‌شوند تا از خطر سقوط آن‌ها بر روی افرادی که در پایین عبور می‌کنند جلوگیری شود.
 • هر پروژه کار صنعتی با طناب حداقل نیاز به دو تکنسین آموزش دیده دارد که هر کدام توانایی و مهارت‌های نجات در مواقع لازم را داشته باشند.
 • تمامی تکنسین‌ها ی کار با طناب توسط یک نفر متخصص حرفه ایی به‌طور مستقل ارزیابی می‌شوند.
 • تمام تجهیزات بر اساس دستورالعمل‌های مشخص به‌طور منظم بازرسی و نگهداری می‌شود.
 • پیاده‌سازی عملیات و بکارگیری درست سیستم‌های کاری از طریق دستورالعمل‌های دقیق و استانداردسازی شده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انجمن‌های حرفه‌ای مانند اتحادیه حرفه‌ای کار صنعتی با طناب (IRATA _ Industrial Rope Access Trade Association) سیاست‌های اجباری را وضع کرده‌اند که بر اساس آن تمامی شرکت‌های عضو باید تمام حوادث و حتی وقایع نزدیک به حادثه را ارائه دهند تا ازین طریق اطلاعات کل این صنعت را ارزیابی و پایش کنند.

این رویه جمع‌آوری و تحلیل گزارش‌ها کمک می‌کند تا علاوه بر تکامل تجهیزات و روند کاهش حوادث، شیوه‌های کار صنعتی با طناب بهبود مستمر داشته باشد.

کار در ارتفاع و ایمنی ارتفاع کار

مقدمه

كار در ارتفاع و محيطهاي صنعتي همواره با مخاطرات بهداشتي، ايمني و زيست محيطي همراه است.  اين مخاطرات در فعاليت هاي مختلف كاري ميتوانند به شكلهاي متفاوتي ظاهر شده و در صورت عدم برنامهريزي و كنترل صحيح، پيامدهايي به دنبال داشته باشند كه گاهي اوقات جبران آنها به هيچ وجه امكانپذير نيست.

از اين رو داشتن برنامه هاي نظام مند براي شناسايي خطرات شغلي و لحاظ نمودن برنامه هاي كنترلي و پيشگيرانه به منظور جلوگيري از بروز پيامدهاي ناگوار در محيط كار امري اجتنابناپذير است.

كار در ارتفاع” از جمله فعاليت هايي است كه در محيط هاي كاري مختلف به صورت روزمره و يا براي انجام تعمير و نگهداري از نمای ساختمان انجام مي شود.

شرايط خاص كار در ارتفاع، آن را به فعاليتي خاص از نظر نوع مخاطرات و پيامدهاي حوادث احتمالي آن تبديل نموده است. وجود اين شرايط، اقدامات خاصي را نيز به منظور حصول اطمينان از برقرار شدن ملاحظات ايمني، بهداشت و محيط زيست نياز خواهد داشت. در تدوين اين مجموعه سعي شده تا با توجه به شرايط و ملاحظات ذكر شده، يك راهنماي كاربردي براي استفاده در زيرمجموعه هاي وزارت نفت ارائه شود.

مطالب کلی کار در ارتفاع

انجام كار در مكان هايي كه بلندي آن از سطح زمين 1/20 متر باشد، عمليات كار در ارتفاع محسوب مي شود. ضروري است كه در این قبیل فعاليت ها ، اقدامات لازم جهت پيشگيري از سقوط در نظر گرفته شود.

در فرايند ايمن سازي عمليات كار در ارتفاع 3 مرحله وجود دارد. :پرهيز از كار در ارتفاع و يا انجام بخشهايي از آن در سطح زمين در شرايطي كه اين امكان وجود دارد.

استفاده از روشها و تجهيزاتي كه خطر سقوط افراد در حين كار را از بين ببرد. در شرايطي كه امكان ممانعت از كار در ارتفاع وجود ندارد.

استفاده از روشها و تجهيزاتي كه ارتفاع سقوط و شدت صدمات ناشي از سقوط را كاهش دهند. در شرايطي كه امكان از بين بردن خطر سقوط وجود ندارد.

برنامه ریزی جهت کار در ارتفاع

.

.

.


Sending
User Review
5 (6 votes)